افزایش تولید نفت روسیه بعد از توافق اوپك پلاس

افزایش تولید نفت روسیه بعد از توافق اوپك پلاس شمال صنعت: تولید نفت و میعانات روسیه در آوریل با دو درصد افزایش نسبت به مارس، به 10.46 میلیون بشکه در روز رسید.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، تحت توافقی که در مارس میان تولیدکنندگان بزرگ گروه اوپک پلاس صورت گرفت، با افزایش سهمیه تولید روسیه به میزان ۱۳۰ هزار بشکه در روز از آوریل به ۹.۳۷۹ میلیون بشکه در روز بدون در نظر گرفتن میعانات موافقت شد.

خبرگزاری اینترفکس گزارش کرد تولید نفت و میعانات روسیه در آوریل به ۴۲.۸۱ میلیون تن در مقایسه با ۴۳.۳۴ میلیون تن در مارس بالغ شد.

وزارت انرژی روسیه آمار تولید نفت را به تنهایی اعلام نمی نماید. روسیه معمولا ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز میعانات گازی تولید می کند.

اینترفکس همین طور گزارش کرد صادرات نفت روسیه در فاصله ژانویه تا آوریل ۲۰.۵ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال قبل کم شد و به ۶۶.۶۵ میلیون تن رسید. اوپک و متحدانش شامل روسیه هفته گذشته تصمیم گرفتند برنامه تصویب شده در نشست اول آوریل برای افزایش تدریجی تولید از ماه مه را اجرا کنند.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه بعد از دیدار کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس اظهار داشت: این کمیته تصمیم گرفت به سیاستهایی که در نشست اول آوریل تصویب شده بودند، پایبند بماند. در نشست اول آوریل وزیران اوپک پلاس تصمیم گرفته شد ۲.۱ میلیون بشکه در روز از محدودیت عرضه از ماه مه تا ژوئیه احیا شود و محدودیت عرضه به ۵.۸ میلیون بشکه در روز تسهیل شود.

بر اساس نظرسنجی ماهانه رویترز، تولید نفت اوپک در آوریل به سبب تولید بالاتر ایران که از مشارکت در توافق کاهش تولید این گروه معاف است، افزایش یافت.

منبع:

1400/02/12
12:52:27
5.0 / 5
309
تگهای خبر: تولید , صادرات , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور