قطعه بندی كردن مرغ ممنوع می باشد

قطعه بندی كردن مرغ ممنوع می باشد به گزارش شمال صنعت رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اعلام نمود: سازمان دامپزشکی و ستاد تنظیم بازار به منظور پیشگیری از گرانفروشی و سوء استفاده قطعه بندی کردن مرغ را ممنوع کرده است.


مهدی یوسف خانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه قیمت مرغ در بازار برای مصرف کننده ۲۰ هزار و۴۰۰تومان است، اظهار داشت: بایستی در بازار نرخ مصوب مرغ یعنی همین ۲۰هزار و۴۰۰تومان رعایت شود و نباید مرغ با قیمت های بیشتر فروخته شود.
وی افزود: هم اکنون مرغ تنظیم بازاری به صورت عمده با نرخ ۱۹ هزار و۴۰۰ تومان در میدان بهمن عرضه می شود و واحدهای فروش مرغ هم باید از آن مرغ تهیه کنند و مرغ آزاد کشتار، توزیع و فروخته نشود.
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی افزود: فروش مرغ بیشتر از نرخ مصوب مشمول جریمه بازرسان اصناف و تعزیرات خواهد شد.
یوسف خانی در پاسخ به اینکه گفته می شود برخی واحدها برای فروش مرغ بیشتر از نرخ مصوب مبادرت به قطعه بندی آن می کنند و آیا نظارتی بر این واحدها صورت می گیرد یا خیر، اظهار داشت: قطعه بندی کردن مرغ راه گریزی برای گرانفروشی است، چونکه وقتی مرغ از حالت کامل بیرون برود از قیمت خود خارج شده و سوء استفاده صورت می گیرد. البته این اقدام از سوی سازمان دامپزشکی و ستاد تنظیم بازار ممنوع شده و انجام آن تخلف است.
منبع:

1399/12/06
14:12:04
0.0 / 5
614
تگهای خبر: فروش , مصرف كننده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور