وزیر صنعت:

مخالف انحصار خودروسازان هستم

مخالف انحصار خودروسازان هستم به گزارش شمال صنعت وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مخالف انحصار و قیمت گذاری دستوری در خودروسازی هستیم.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی در آخر مراسم افتتاح خط تولید تمام اتوماتیک بوستر ترمز خودروی تارا اظهار داشت: این موضوع، مطالبه خودروسازان نیز هست و آنها نمی خواهند در یک فضای انحصاری فعالیت کنند بلکه خواهان رشد در یک فضای رقابتی هستند.
وی بیان داشت: در عرصه قطعه سازی، به دنبال مجموعه سازی قطعات هستیم تا قطعات در انواع خودرو ها قابل استفاده باشد که در این صورت، قیمت تمام شده کاهش خواهد یافت و امکان رقابت بیشتر می شود.
رزم حسینی، تعمیق ساخت داخل، کاهش ارزبری و استفاده از ظرفیت قطعه سازی در سراسر کشور از دیگر برنامه اولویت دار وزارت صمت دانست و اضافه کرد: حدود دو هزار قطعه ساز خودرو در سراسر کشور حضور دارند که باید بتوانیم از ظرفیت همه آنها استفاده نمائیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: کاهش هزینه های سربار، افزایش تنوع خودرو و ارتقای تیراژ بمنظور متعادل سازی قیمت ها و افزایش کیفیت، از دیگر برنامه هایی است که باید در دستور کار قرار گیرد.
وزیر صنعت با قدردانی از بانک مرکزی در ارائه تسهیلات به خودروسازان و قطعه سازان اظهار داشت: این بسته مالی توانسته رونق خوبی را در این صنایع بوجود آورد.
رزم حسینی همچنن در آخر مراسم افتتاح خط تولید موتور و مجموعه برف پاکن خودروی تارا در جمع خبرنگاران اضافه کرد: در چند سال قبل حرکت قطعه سازی کشور به نحوی بوده است که دیگر، واردات مقرون به صرفه نخواهد بود.
وی با اعلان اینکه انحصار در صنعت هنگامی به وجود می آید که دولتی ها به آن ورود کنند، اظهار داشت: اگر دولتی ها دست از انحصار بردارند و سیاست دولت این باشد که رقابت در بازار به وجود آید، همه فعالان اقتصادی در بازار حضور پیدا می کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: مطمئن باشید به سمتی پیش خواهیم رفت که رقابتی بودن صنعت خودرو را در کشور گسترش دهیم.
رزم حسینی با اعلان اینکه حالا نزدیک به یک هزار میلیارد تومان پروژه های جدید قطعه سازی در کشور افتتاح شده است، اضافه کرد: همچون برنامه هایی که در چند ماه گذشته آغاز نموده ایم، این است که مجموعه های قطعه سازی در رابطه با یکدیگر به نحوی کار کنند که علاوه بر دو خودروساز بزرگ، بتوانند به سایر خودروسازان نیز قطعه بدهند.
وی افزود: یعنی بتوانیم موتور، گیربکس و سایر قطعات را برای همه استفاده همه خودروسازان داخلی تولید کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: حالا همکاری، تعامل و هماهنگی خوبی در مجموعه وزارت صنعت، کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نیز تشکل های بخش خصوصی و انجمن ها در تصمیم سازی ها شاهد می باشیم و تلاش ما این است که با همه محدودیت ها، یک وفاق و اجماع در تولید خودرو ایجاد نماییم.
رزم حسینی اشاره کرد: بسته مالی که با هماهنگی بانک مرکزی در حال تهیه است، مشکلات نقدینگی خودروسازان را برطرف خواهدنمود.


منبع:

1399/11/16
13:06:40
0.0 / 5
583
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور