سخنگوی وزارت جهاد كشاورزی:

گرانفروشی مرغ و تخم مرغ به ما ربطی ندارد

گرانفروشی مرغ و تخم مرغ به ما ربطی ندارد سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تولید مرغ و تخم مرغ را برعهده دارد و پیگیری اینکه مرغ و تخم مرغ در بازار با چه قیمتی فروخته می شود برعهده این وزارتخانه نیست.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، محمد مهدی برومندی در نشستی که بامداد امروز در وزارت جهاد کشاورری انجام شد اظهار نمود: ۷۵ میلیون و ۸۶۴هزار و ۲۵۴ مرغ تخمگذار در کشور وجود دارد و روزانه ۳۰۴۸ تن تخم مرغ تولید می شود. در مراکز تولید، قیمت تخم مرغ در مرغداری ها کیلویی ۱۴ هزار تومان است و حداقل ۵۰۰ تا حداکثر ۹۰۰ تومان هزینه حمل و نقل هر کیلو از آن به میادین و اتحادیه ها است.
وی با اعلان اینکه وظیفه وزارت جهاد کشاورزی توجه به تولید است، اظهار نمود: اینکه پس از تولید، تخم مرغ با چه قیمتی به دست مصرف کننده می رسد برای ما نیز سوال است و پیگیری گرانفروشی آن نیز در حیطه وظایف ما نیست.
سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی افزود: هم اکنون شرکت پشتیبانی اموردام یک شانه تخم مرغ یک کیلو و ۸۰۰گرمی تا دو کیلوگرم را با قیمت ۳۲ هزار تومان عرضه می کند.
وی همچین به قیمت مرغ در بازار اشاره نمود و اظهار داشت: هیچ مشکلی در تولید مرغ نداریم وقیمت آن نیز در بازار ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است. اما اینکه مرغ در بسته بندی های مختلف یا اشکال مختلف با قیمت های چند برابر به فروش می رود، پیگیری آن هم جزو وظایف وزارتخانه نیست.
ادامه دارد.....


1399/10/24
13:21:08
0.0 / 5
936
تگهای خبر: تولید , شركت , فروش , مصرف كننده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور