احتمال تجدیدنظر در لیست محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری

احتمال تجدیدنظر در لیست محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری شمال صنعت: در جلسه اخیر کارگروه تنظیم بازار، موضوع تجدیدنظر در لیست و نحوه تولید محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری مطرح و قرار شد که نتیجه تصمیمات گرفته شده در جلسه بعدی از طرف وزارت جهاد کشاورزی ارائه شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، در این نشست موضوع تجدید نظر در لیست و نحوه تولید محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری در کمیته کارشناسی تخصصی مطرح و قرار شد که کمیته ای با مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی و با حضور دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، دستگاههای نظارتی، سازمان مرکزی تعاون روستایی و انجمن و تشکل های بخش تولید و صنعت تشکیل و نتیجه تصمیمات گرفته شده از طرف وزارت جهاد کشاورزی در جلسه آتی کارگروه تنظیم بازار ارائه شود.
هم اکنون سه گروه محصول لبنی پرمصرف شیر، ماست و پنیر شامل ۱۴ قلم کالا دارای قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار بوده و کلیه واحدهای تولیدی موظف به رعایت سقف قیمت این اقلام هستند. قیمت سایر محصولات تولیدی لبنی خارج از لیست ۱۴ قلم بر طبق مصوبات کارگروه تنظیم بازار راسا توسط واحدهای تولیدی و مطابق ضوابط قیمت گذاری مصوب هیات تعیین و تثبیت قیمت ها انجام می شود.
برمبنای آخرین تصمیمات ستاد تنظیم بازار در آذرماه امسال قیمت مصوب شیرخام در دامداری ها کیلویی ۴۵۰۰ تومان تعیین شد و به ازای هر ۰.۱ درصد افزایش یا کاهش درصد چربی مبلغ ۶۰ تومان متناسب با افزایش یا کاهش درصد چربی به قیمت مصوب شیرخام اضافه یا کسر خواهد شد. البته قیمت لبنیات در یک مقطع دیگر یعنی تیر ماه امسال هم ۲۲ تا ۲۸ درصد افزایش یافت و قیمت هر کیلو شیر خام ۲۹۰۰ تومان تعیین شد.


منبع:

1399/10/14
19:33:12
0.0 / 5
911
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور