رئیس كل سازمان مالیاتی خبر داد

بسته جدید مالیاتی برای پشتیبانی از مشاغل صدمه دیده كرونایی

بسته جدید مالیاتی برای پشتیبانی از مشاغل صدمه دیده كرونایی به گزارش شمال صنعت رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور، با عنایت به اعمال محدودیت های شدید و تعطیلی الزامی برخی كسب و كارها در بعضی شهرهای دارای وضعیت نارنجی و قرمز، از تصویب و اجرای بسته جدید مالیاتی در پشتیبانی از مشاغل به شدت صدمه دیده از كرونا اطلاع داد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، امید علی پارسا تصریح کرد: به جهت اوج گیری مجدد شیوع بیماری کووید ۱۹ و اعمال محدودیتهای شدید و تعطیلیالزامی برخی کسب و کارها در شهرهای دارای وضعیت نارنجی و قرمز (بنا به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، مشاغل و کسب و کارها و فعالیتهای شدیدا صدمه دیده از کرونا (بنا به تشخیص کارگروه اقتصادی مقابله با نتایج اقتصادی کرونا) که در شهرهای مذکور قرار می گیرند، از حمایت های دولت بهره مند می شوند.
وی در مورد مفاد این بسته حمایتی اظهار داشت: برپایه این مصوبه، موارد مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین فرصت آن از تاریخ یکم آذرماه ۱۳۹۹ لغایت یکم بهمن ماه ۱۳۹۹ باشد، و هم احکام اجرای ماده ۲۳۸ قانون مالیات های مستقیم و ماده ۲۹ قانون ارزش افزوده برای مدت مذکور، به مدت یک و نیم ماه تمدید می شود.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، همینطور ضمن اشاره به تمدید یک ماهه مهلت تسلیم اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم وچهارم سال ۱۳۹۹ و سررسید پرداخت مالیات آن برای کلیه مودیان مالیاتی برپایه این مصوبه، اظهار نمود: بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون معروف به تجمیع عوارض مصوب۱۳۸۱/۱۰/۲۲ به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض تا آخر سال ۱۳۹۹ تمدید می شود.
طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، پارسا اضافه کرد: صدور یا تجدید پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی مبحث ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم تا آخر سال ۱۳۹۹ هم برپایه این مصوبه، احتیاج به دریافت گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت.
وی همینطور تصریح کرد: کلیه عملیات اجرایی مبحث فصل نهم از باب چهارم قانون مالیات های مستقیم (وصول مالیات) تا ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ برای اشخاص حقیقی متوقف می شود.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در مورد دیگر مصوبات این بسته حمایتی هم اظهار داشت: آخرین فرصت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی مبحث ماده ۱۱۰ قانون مالیات های مستقیم که در بازه زمانی یکم آذرماه ۱۳۹۹ لغایت یکم بهمن ماه ۱۳۹۹ باشد هم با عنایت به این مصوبه، تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ تمدید میشود.
منبع:

1399/09/04
15:35:41
5.0 / 5
1264
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تاریخ , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور