طی شش ماهه اول صورت گرفت

رشد ۸۲ و سه دهم درصدی ارائه تسهیلات بانكی به اقتصاد

رشد ۸۲ و سه دهم درصدی ارائه تسهیلات بانكی به اقتصاد به گزارش شمال صنعت تسهیلات پرداختی بانك ها طی شش ماهه ابتدای سال به بخش های اقتصادی مبلغ ۶۹۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است كه در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۸۲.۳ درصد فزایش داشته است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، آنطور که گزارش بانک مرکزی نشان داده است سهم تسهیلات پرداختی در چارچوب سرمایه در گردش در کلیه بخش های اقتصادی طی این مدت مبلغ ۴۲۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان، معادل ۶۰.۷ درصد کل تسهیلات پرداختی است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۰۰.۱ درصد افزایش داشته است.
همچنین، سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن طی شش ماه نخست سالجاری معادل ۱۶۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده که حاکی از تخصیص ۳۸.۲ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش تمام بخش های اقتصادی (مبلغ ۴۲۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان) است.


طبق این گزارش، از ۲۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۷۵.۸ درصد آن (مبلغ ۱۶۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان) برای تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده که مبین توجه و اولویت دهی به تأمین منابع برای این بخش توسط بانک ها امسال است.1399/08/02
16:20:24
5.0 / 5
1310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور