چراغ سبز اروپا برای ازسرگیری پرواز جت معیوب بوئینگ!

چراغ سبز اروپا برای ازسرگیری پرواز جت معیوب بوئینگ! به گزارش شمال صنعت رگولاتور ایمنی هوانوردی اروپا مقرر است موافقت با پرواز هواپیمای مسافری ۷۳۷ مكس شركت بوئینگ را تا آخر سال اعلام نماید.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، سیگنال اخیر آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا مانع مهمی را از سر راه این هواپیما برای بازگشت به فعالیت جهانی بعد از دو سانحه مرگبار و کشته شدن ۳۴۶ نفر، برمی دارد.

پس از این که معلوم شد سیستم ضد واماندگی هواپیمای ۷۳۷ مکس معیوب بوده و در سوانح مرگبار این هواپیما نقش داشته و در نتیجه این هواپیما در مارس سال ۲۰۱۹ زمین گیر شد، رگولاتور ایمنی هوانوردی اروپا بر نظارت دقیقتر روی فرایند تجدیدمجوز ۷۳۷ مکس تاکید داشت.

از آن زمان تحقیقات انجام گرفته نشان داد بوئینگ اطلاعات مربوط به ضعف سیستمها را از رگولاتورها و خلبانان پنهان کرده است. سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا در داخل و خارج کشور برای ضعف نظارت بر ساخت ۷۳۷ مکس به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و بوئینگ میلیاردها دلار برای رفع این مشکل و پرداخت خسارت قربانیان و ایرلاینها هزینه کرد.

پاتریک کای، مدیر اجرایی آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا در مصاحبه با بلومبرگ اظهار نمود: این آژانس سرگرم انجام بازنگری نهایی سند قبل از صدور دستورالعمل صلاحیت پرواز در ماه آینده است.

وی در اظهاراتی به فایننشیال تایمز اظهار داشت: تحلیل و بررسی ما نشان داده که این هواپیما ایمن است و سطح ایمنی آن از نظر ما کافی به حساب می آید.

مهر تایید این آژانس بوئینگ را به آغاز مجدد روند تحویل این هواپیما نزدیکتر می کند.

سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا هم در مراحل نهایی صدور مجوز مجدد است و ماه جاری سفارش های جدیدی برای آموزش خلبانان صادر کرد.

با این حال این پرسش مطرح است که چه تعداد از مسافران مایل خواهند بود سوار این هواپیما شوند. ایرلاینها در مواجهه با کاهش شدید سفرهای هوایی جهانی تحت فشار قرار دارند و سفارشها برای بیشتر از هزار فروند هواپیمای ۷۳۷ مکس لغو شده است.

بر اساس گزارش فایننشیال تایمز، بوئینگ ۴۵۰ فروند هواپیما تولید کرده و منتظر تحویل آنهاست. تحلیل گران انتظار دارند که ۱۸ ماه یا بیشتر زمان ببرد تا انبارهای این شرکت خالی شوند اما شمار زیادی از این هواپیماها دیگر مشتری ندارند.

منبع:

1399/07/26
14:20:24
5.0 / 5
1617
تگهای خبر: تولید , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور