تعداد خودرو های گازسوز ایران به مرز ۴ میلیون دستگاه رسید

تعداد خودرو های گازسوز ایران به مرز ۴ میلیون دستگاه رسید تعداد خودرو های گازسوزشده با تبدیل نزدیك به 25 هزار خودرو در طرح تبدیل جدید به بیش از 3 میلیون و 908 هزار دستگاه افزایش یافت و در مرز 4 میلیون خودرو گازسوز قرار گرفت.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بر پایه آمار مدیریت طرح سی ان جی، الان تعداد خودرو های گازسوز شده در ایران به ۳ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۶۲۴ دستگاه رسیده است و ظرفیت توزیع گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) در جایگاه های عرضه سراسر کشور الان به مرز ۳ میلیون مترمکعب در ساعت (۲ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۷۹۲ مترمکعب) رسیده است و بطور میانگین روزانه حدود ۲۲ میلیون مترمکعب سی ان جی به خودرو های گازسوز عرضه می شود.
بر اساس این آمار، تا تاریخ یکم مهرماه امسال، در مجموع در کل کشور ۲۴ هزار و ۶۲۱ دستگاه خودرو عمومی دوگانه سوز شده اند و ۲۲ هزار و ۵۲۰ دستگاه نیز در انتظار تعیین نوبت تبدیل قرار گرفته اند. در استان تهران و در چارچوب طرح رایگان تبدیل خودرو های عمومی، تابحال ۲۵۰۴ دستگاه خودرو گازسوز شده اند و ۱۸۵۷ دستگاه خودرو نیز در انتظار تعیین نوبت قرار دارند.
همین طور استان آذربایجان غربی با تبدیل ۳۳۰۹ دستگاه خودرو عمومی به دوگانه سوز و ۲۵۰۰ دستگاه خودروی در انتظار تبدیل، بیشترین آمار را در استان های کشور به خود مختص کرده است. از طرف دیگر باید اظهار داشت که الان ۲۴۹۵ جایگاه سی ان جی در کشور راه اندازی شده که از این تعداد ۲۶۱ جایگاه مربوط به استان تهران است؛ الان ۱۵۴ جایگاه عرضه سوخت سی ان جی در شهر تهران در حال راه اندازی است.
بر پایه مصوبه اخیر شورای اقتصاد، بوسیله اعطای تسهیلات رایگان، حدود یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودرو به سمت سوخت پاک و ارزان سی ان جی هدایت خواهند شد که شامل ۱۰۰ درصد بخش حمل و نقل مسافر و بار در کشور است.
متقاضیان همچون مالکان خودرو های تاکسی عمومی و وانت بارها، نیسان و کامیونت می توانند با مراجعه به این سامانه اینترنتی به آدرس https: //gcr.niopdc.ir که از روز سه شنبه (۲۳ اردیبهشت ماه) فعال گردیده است، ثبت نام خودرا نهایی و نوبت گیری کنند.
الان زیرساخت ها برای افزایش سهم سی ان جی در سبد سوخت خودرو ها و توزیع روزانه حدود ۴۰ میلیون مترمکعب سی ان جی در کشور وجود دارد و پیش بینی می شود با اجرای این طرح، مقدار توزیع سی ان جی از روزانه حدود ۲۱ میلیون مترمکب کنونی تا روزانه ۳۰ میلیون مترمکعب افزایش یابد.
ایران با دسترسی به منابع عظیم گازی و بهره مندی حدود ۹۶ درصد از جمعیت کشور از نعمت گاز، زیرساخت های بهتری برای توسعه این صنعت دارد که نگران نبودن بابت قطعی سوخت، در دسترس نبودن آن و ایجاد ایستگاه های سی ان جی با سرعت زیاد به سبب توسعه شبکه گازرسانی از آن جمله است.1399/07/12
13:56:48
5.0 / 5
1541
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , اینترنت , تاریخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور