سرپرست وزارت صمت اعلام كرد:

تقاضای سوداگرانه در بازار ورق حذف خواهد شد

تقاضای سوداگرانه در بازار ورق حذف خواهد شد به گزارش شمال صنعت سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: وجود تقاضای سوداگرانه ورق فولادی دلیل ناآرامی در این بازار است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از صدا و سیما؛ جعفر سرقینی در آیین گشایش و امضای تفاهم نامه همکاری مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی اضافه کرد: گزارش هایی به وزارت صمت ارسال می شود که برخی کارخانه ها از سامانه بهین یاب سهمیه ورق فولادی را دریافت می کنند، اما خروجی در آن کارخانه وجود ندارد با عنایت به این گزارش ها گروه هایی تشکیل و در صورت تایید این مورد سهمیه آن کارخانه حذف خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد اختلاف قیمت در بازار ارز سبب ایجاد این تقاضای سوداگرانه میشود اظهار داشت: الان تولید از تقاضا بیشتر است که با ساماندهی بازار ورق این شرایط قابل مشاهده می باشد.
سرپرست وزارت صمت با اشاره به اینکه نو آوری در بخش صنعت و معدن وجود داشته، اما منسجم نبوده است افزود: راه اندازی این مرکز نقطه عطفی در مورد نوآوری در معادن است.
سرقینی با اشاره به اینکه این مرکز سبب جذب ایده های جدید خواهد شد اظهار داشت: باتوجه به فراخوان دائمی این مرکز، محققان میتوانند با ایده های نوآورانه در بخش معدن و صنایع معدنی به این مرکز رجوع و با دریافت حمایت مالی، ایده های خویش را عملیاتی کنند.
وی اضافه کرد: ما با راه اندازی این مرکز به دنبال افزایش راندمان، پیشگیری از خام فروشی و پیداکردن روش های مناسب برای فرآوری هستیم.
سرپرست وزارت صمت اظهار داشت: با عنایت به این که ما علم مربوط به خیلی از فرآوری های موجود در دنیا را در اختیار نداریم امیدواریم بتوانیم با کمک محققان به بخشی از این تکنولوژی ها دست یافته و با کمک آنها به معنای واقعی از معادن کشور استفاده نماییم.


منبع:

1399/06/18
11:13:22
5.0 / 5
1805
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور