نسبت به مدت مشابه سال گذشته رخ داد؛

افزایش ۷۰ درصدی تولید آلومینیوم در ۵ ماهه نخست امسال

افزایش ۷۰ درصدی تولید آلومینیوم در ۵ ماهه نخست امسال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام نمود: تولید شمش آلومینیوم در پنج ماه نخست سال 99 با رشد 70 درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل همراه شد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایمیدرو، تولید شمش آلومینیوم در پنج ماه نخست سال ۹۹ با رشد ۷۰ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل همراه شد.
بر این اساس، باتوجه به هدفگذاری تولید این فلز راهبردی در برنامه های توسعه کشور، تولید این محصول از شروع سال جاری تا اختتام مرداد ماه در واحدهای آلومینیوم سازی، حدود ۱۷۵ هزار تن بوده که در مقایسه با عملکرد زمان مشابه سال قبل حکایت از رشد تولید ۷۰ درصدی این محصول دارد.
تولید این محصول به تفکیک واحدهای تولیدکننده آلومینیوم در کشور شامل شرکت آلومینیوم ایران با تولید بیش از ۸۰ هزار تن رشدی معادل ۶ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل داشته است این رقم برای شرکت المهدی و هرمزال بیش از ۶۶ هزار تن با رشدی معادل ۱۶۰ درصد است. در همین راستا شرکت آلومینای ایران با راه اندازی واحد شمش در یکسال اخیر در طول این مدت بیش از ۹ هزار تن تولید داشته که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۳۰۷ درصد رشد تولید داشته است.
یکی از بزرگترین دلیلهای رشد تولیدات در این بخش، ورود ظرفیت های جدید به مدار تولید است که در ابتدای امسال آلومینیوم جنوب بعنوان بزرگترین، مجهزترین و کامل ترین خط تولید این فلز در کشور افزوده شد که تابحال با با ورود ۶۴ دیگ به مدار تولید، حدود ۲۳ هزار تن تولید داشته است.

1399/06/14
08:42:53
5.0 / 5
1767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور