رئیس مركز ملی فرش ایران؛

تصویب تداوم معافیت مالیاتی تولیدكنندگان فرش در كمیسیون اقتصادی

تصویب تداوم معافیت مالیاتی تولیدكنندگان فرش در كمیسیون اقتصادی رئیس مركز ملی فرش ایران از تصویب تداوم معافیت مالیاتی تولیدكنندگان فرش دستباف در كمیسیون اقتصادی دولت آگاهی داد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، فرح ناز رافع اظهار داشت: سال قبل پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم با هدف کاهش اتکا به درآمدهای نفتی از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی تدوین و به کمیسیون اقتصادی هیات دولت ارسال شد.
وی اضافه کرد: برمبنای ماده ۱۴۱ صد درصد درآمد حاصل از صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات بخش کشاورزی و ۲۰ درصد درآمد حاصل از صادرات مواد خام مشمول مالیات با نرخ صفر می شود، همین طور بر طبق ماده ۱۴۲ قانون مالیات های مستقیم درآمد کارگاه های فرش دستباف و صنایع دستی و شرکت های تعاونی و اتحادیه های تولیدی مربوطه از پرداخت مالیات معاف است.
این مقام مسئول اظهار داشت: هنر- صنعت فرش دستباف ایران مصداق بارز اقتصاد مقاومتی و حائز ویژگی­ های غیر قابل انکار فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بوده و از ویژگی­ های منحصر به فرد فرش دستباف ایران، ضمانت بقای اشتغال روستاییان و اقشـار آسیب­ پذیر، تثبیت یا افزایش سرانه اشتغال ارزان وابسته به بخش خصوصی در یک زنجیره اشتغال دو میلیون نفری را می توان برشمرد.
وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای نیل به اهداف سال «جهش تولید» و توجه ویژه به رفع بعضی از مشکلات فعالان هنر- صنعت فرش دستباف، اقدام های عملی خودرا برای حذف پیشنهادهای اصلاحی بر قانون مالیات های مستقیم با مشارکت تشکل های تولیدی و صادراتی فرش دستباف را اجرایی کرد.
رئیس مرکز ملی فرش ایران اشاره کرد: تاثیرات منفی اصلاح پیشنهادی مربوطه که نتیجه آن کاهش اشتغال در حوزه فرش دستباف و از دست رفتن اشتغال ارزان وابسته به بخش خصوصی در روستاها و مهاجرت روستاییان به شهرها و تبعات آن از قبیل درخواست ایجاد فرصت شغلی گران قیمت که دولت مسوول ایجاد آن است، مرکز ملی فرش تلاش همه جانبه ای را برای حذف این دو مورد از لایحه پیشنهادی یاد شده انجام داد.
وی افزود: در کمیسیون اقتصادی دولت، پیشنهاد حذف بند اصلاح ماده ۱۴۲ به تصویب رسید و براین اساس معافیت های مالیاتی ماده ۱۴۲ کماکان به قوت خود باقی است.
رافع در آخر از هیات دولت درخواست نمود با تصویب این لایحه از هنر_صنعت فرش دستباف ایران حمایت لازم را به عمل آورند.

1399/06/13
22:33:58
5.0 / 5
1561
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور