50 درصد مطالبات گندمكاران استان مركزی پرداخت گردید

50 درصد مطالبات گندمكاران استان مركزی پرداخت گردید به گزارش شمال صنعت مركزی مدیركل غله و خدمات بازرگانی استان مركزی اظهار داشت: پنجاه درصد وجه گندم خریداری شده در استان پرداخت گردید.


غلامرضا ملکی در حاشیه جلسه کارگروه خرید غلات و دانه های روغنی استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: تا امروز 230 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان مرکزی خریداری شده و در مقایسه با زمان مشابه سال قبل 30 درصد رشد در خرید به ثبت رسیده است.
وی با اعلان اینکه تا 23 تیرماه وجه گندم خریداری شده از کشاورزان تسویه شده است، اضافه کرد: خرید گندم از دهم خردادماه شروع شده و تابحال 50 درصد از وجه گندم خریداری شده، معادل 276 میلیارد تومان پرداخت شده است.
ملکی با اشاره به اینکه مشکلی در خرید گندم کشاورزان استان مرکزی وجود ندارد و 32 مرکز خرید به خوبی جانمایی شده اند، اظهار داشت: پیش بینی اولیه 35 مرکز بوده است و در صورت نیاز امکان افزایش مراکز خرید وجود دارد. امیدواریم به خرید 350 هزار تنی گندم در سال 99 دست یابیم.
وی افزود: در کنار کمیت، کیفیت گندم استان مرکزی مطلوب است و در مراکز خرید چهار نفر عامل اجرایی شامل دو نفر عامل تشخیص ذی حساب، یک نفر کارشناس آزمایشگاه و یک نفر بعنوان ناظر از جانب اداره غله به نمایندگی از دولت در محل حضور دارند. کلیه کارهای خرید گندم در مراکز به صورت لحظه ای رصد می شود و وضعیت رضایت بخش است.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی اظهار داشت: سال قبل 304 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد که امسال پیش بینی افزایش حدود 15 درصدی می شود و خرید با قیمت میانگین 2500 تومان تا اختتام شهریور ادامه دارد.
ملکی درباب خرید دانه های روغنی بیان کرد: تابحال 1150 تن کلزا به قیمت 4660 تومان از سطح اراضی کشاروزی استان خریداری شده و بخش عمده ای از تولیدات توسط کشاورزان مستقیما به کارخانجات روغنی کشی تحویل شده است.
منبع:

1399/05/06
15:13:47
5.0 / 5
2267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور