تأمین تقاضای ارز بازار با توافق ایران و عراق

تأمین تقاضای ارز بازار با توافق ایران و عراق مدیركل بین الملل بانك مركزی از گسترش بیشتر از پیش همكاریهای ارزی و بانكی میان ایران و عراق اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت تحقق این امر، حجم قابل توجهی از منابع ارزی كه به چندین میلیارد دلار می رسد وارد بازار شده و بخش زیادی از تقاضای ارز از این محل پوشش داده می شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، حمید قنبری که روز یکشنبه هفته جاری به همراه وزیر امور خارجه برای انجام مذاکرات بانکی به عراق سفر کرده بود، در این رابطه تصریح کرد: در این دیدار مذاکرات مفید و سازنده ای با طرف عراقی انجام گرفت که نتایج آن در مسافرت نخست وزیر عراق و هیئت همراه به تهران، نهایی می شود.

وی ادامه داد: انتظار می رود در صورت تحقق این امر، حجم قابل توجهی از منابع ارزی که به چندین میلیارد دلار می رسد وارد بازار شده و بخش زیادی از تقاضای ارز از این محل پوشش داده شود.

این درحالی است که سال قبل تفاهم نامه روابط بانکی و مالی میان روسای بانکهای مرکزی ۲ کشور به امضا رسیده بود و به قول قنبری، مذاکرات روز یکشنبه هفته حاری در ادامه تفاهم نامه یاد شده و سفر ماه گذشته رئیس کل بانک مرکزی صورت گرفته است.1399/05/01
13:35:21
5.0 / 5
2508
تگهای خبر: ارز , بانك مركزی , سازنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور