معاون وزیر صنعت اعلام كرد:

تولید ركوردگونه ۶ تن طلا امسال تحقق می یابد

تولید ركوردگونه ۶ تن طلا امسال تحقق می یابد شمال صنعت: معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: امسال برای اولین بار تولید شمش طلا در كشور به رقم ركوردگونه ۶ تن می رسد و دستاورد ارزشمندی محقق می گردد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، جعفر سرقینی اضافه كرد: برنامه پیش بینی شده برای سال ۹۶ رقم ۷ تن طلا بود، اما انتظار می رود تولید ۶ تن را به دست آوریم.
وی خاطرنشان كرد: تولید طلا با برنامه ریزی های وزارت صنعت، معدن و تجارت سالیانه روند رو به رشد خواهد داشت كه دستاورد این بخش در حوزه معادن است و مبحث طلای همراه مس و یا لجن طلا موضوعی جداگانه است. سرقینی اظهار داشت: معدن طلای زرشوران گنجینه پرارزش كشور به حساب می آید كه تا آخر امسال توان تولید یك تن و تا سال آینده توان تولید سه تن را خواهد داشت كه در واقع برابر با ظرفیت این واحد است.
وی اضافه كرد: شمار معادن طلای كشور در دولت یازدهم و دوازدهم رو به فزونی گذاشته و برای سال ۹۷ فعال سازی معادن كوچك پیش بینی شده است و با عنایت به ارزش اقتصادی این فلز، استخراج از معادن كوچك هم توجیه اقتصادی دارد.
سرقینی افزود: اكنون معدن طلای ساریگونی در استان كرستان از ذخایر خوبی برخوردار می باشد و بهره بردار قزاق آن به مدت هفت سال استخراج آن را بر عهده دارد.
معدن طلای ساریگونی قروه با ۱۸ تن ذخیره برای مدت هفت سال توسط یك شركت قزاقستانی مورد بهره برداری قرار می گیرد. حدود ۵۰ درصد از ذخیره قطعی طلای شناخته شده در كردستان مربوط به شهرستان قروه و معدن طلای داشكسن است. قروه در ۹۰ كیلومتری شرق سنندج واقع شده است.
بررسی ها نشان داده است استان آذربایجان غربی را می توان بعنوان استان طلایی كشورمان معرفی نمود و درحقیقت آذربایجان غربی روی كمربند طلازایی جهان قرار دارد كه از اروپا آغاز و از تركیه به ایران و سپس پاكستان می رسد.
بر پایه گزارش های موجود ذخایر طلای جهان بالغ بر یكصد هزار تن است كه از این رقم ۴۷ هزار تن آن قطعی بوده و می توان گفت نیم درصد ذخایر قطعی جهانی این فلز در استان آذربایجان غربی واقع است.
آمارهای انتشار یافته، حاكی می باشد تولید سالانه طلای ایران به رقم پنج تن رسیده و انتظار می رود تا آخر برنامه ششم توسعه ( ۱۴۰۰ - ۱۳۹۶ ) به رقم ۱۰ تن برسد.

1396/11/06
18:02:06
5.0 / 5
4476
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجارت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور