دبیر كارگروه ملی ستاد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید:

واحدهایی كه اشتغال و تولید را حفظ كنند تخفیف مالیاتی می گیرند

واحدهایی كه اشتغال و تولید را حفظ كنند تخفیف مالیاتی می گیرند به گزارش شمال صنعت دبیر كارگروه ملی ستاد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: واحدهایی كه سال جاری تولید و اشتغال خویش را حفظ كنند از ۵ درصد تخفیف مالیاتی و بخشودگی جریمه بیمه تأمین اجتماعی برخوردار می شوند.


میثم زالی در مسافرت به استان قزوین جهت بررسی مشکلات واحدهای تولیدی مشکل دار در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مهمترین موانع تولید در شرایط کنونی اظهارداشت: به نظر می آید برخی دستگاههای در رابطه با صنعت و تولید و خدمات رسان هنور به معنای واقعی و با پوست و خون خود آنرا درک نکرده ایم. وی ادامه داد: اگر مدیران دستگاهها متوجه شوند در شرایط کنونی تولید و اشتغال چقدر مهم می باشد و حتی اگر یک دهم تاکیدات رهبری به تولید باور داشته باشند می توانیم به رونق تولید کمک نماییم.
زالی خاطرنشان کرد: در جلسات کارگروه رفع موانع تولید در استانها تاکید جدی داریم که روسای بانکها و دستگاههای اجرایی کشور نگاه بهتری به تولیدکنندگان داشته باشند و مشکلات آنها را درک کنند. برخی قوانین مانع تولید است دبیر کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خاطرنشان کرد: در کشور هم قوانین خوب داریم و هم برخی قوانین که متروکه شده و مخل است که وقتی اجرا می شود صدمه رسان است بنابراین اگر بتوانیم قوانین خوب را در جهت پشتیبانی از تولید اجرا نماییم مشکلات قابل حل شدن است. وی بیان نمود: از سیستم بانکی تقاضا داریم مصوبات کارگروههایی که در استانها تشکیل می شود را اجرا کنند و برای رفع موانع تولید با ما همراهی کنند. زالی اظهارداشت: این مصوبات با در نظر گرفتن شرایط استان ها اعلام می شود و منافع بانک و تولید کننده و اشتغال در آن لحاظ شده و لازم الاجراست.
مصوبات اجرا نشود برخورد می کنیم وی افزود: از همه روسای بانکها تقاضا می نماییم در شرایط ناشی از تحریم و کرونا که به صنعتگران و تولیدکنندگان فشار مضاعفی وارد شده همراهی بیشتری در اجرای مصوبات کارگروه ستاد تسهیل داشته باشند تا بتوانیم موانع مسیر را برداریم البته محدودیت های بانکی را هم می دانیم و درک می نماییم و این محدودیت ها را هم پیشبینی خواهیم کرد.
دبیر کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خاطرنشان کرد: اگر هر مدیر یا سیستم بانکی بخواهد اختلالی در راه تولید ایجاد کند ابتدا اتمام حجت می نماییم و سپس با کمک دستگاه قضایی برخورد جدی خواهیم داشت چونکه در سالی که به نام «جهش تولید» تعیین شده با هیچ دستگاهی تسامح نمی نماییم.

وی افزود: هر بانک یا دستگاهی که مصوبات کارگروه ستاد تسهیل را را اجرا نکند به دستگاه قضایی معرفی خواهد شد تا تولید متوقف نشود. زالی در مورد مهمترین مصوبات ستاد برای حل مشکلات تولید هم اظهار داشت: در سه ماهه سال جاری که با ویروس کرونا درگیر بودیم تشکیل جلسات با مشکلاتی مواجه گردید اما از یک ماه پیش ستاد کار خویش را آغاز کرد و یک مصوبه مهم در مورد درج تاریخ مودیان فاقد اعتبار در سامانه های ذیربط مالیاتی است که مشکل ساز شده بود و سازمان امور مالیاتی قبول کرد آنرا لحاظ کند. حفظ اشتغال و برخورداری از تخفیف ۵ درصد مالیاتی وی یادآورشد: همینطور یک مصوبه دیگر در سطح سه قوه در حال پیگیری است در خصوص این که واحدهایی که در سال ۹۹ تولید و اشتغال خویش را حفظ کنند از تشویق مالی شامل تا ۵ درصد تخفیف مالیاتی برخوردار می شوند.
زالی افزود: همینطور بخشودگی جریمه بدهی تأمین اجتماعی از دیگر مصوباتی است که کارفرمایان مشروط به حفظ اشتغال مشمول آن می شوند. دبیر کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بیان نمود: مصوباتی را دنبال می نماییم که فضایی برای جهش تولید مهیا کند. وی اظهارداشت: واحدهای تولیدی که بدهکار می شوند از مراجع مختلف تحت فشار قرار می گیرند و حل چالش های واحدهای مشکل دار نیازمند یک عزم ملی است. زالی اظهار داشت: بیشترین مصوبات در کارگروه استانها بالغ بر ۵۸ درصد مربوط به مشکلات بانکی، بدهی معوق و تأمین نقدینگی و امور مالیاتی و تأمین اجتماعی است.


منبع:

1399/04/13
22:49:19
5.0 / 5
2520
تگهای خبر: اشتغال , بیمه , تاریخ , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور