جزئیات ثبت درخواست بیمه بیكاری در 5 استان

جزئیات ثبت درخواست بیمه بیكاری در 5 استان در ادامه تكمیل سامانه جامع روابط كار زیرسامانه جدید بیمه بیكاری در پنج استان فارس، سمنان، قزوین، اردبیل و هرمزگان به شكل آزمایشی شروع به كار كرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، برابر اعلام اداره کل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کار، زیرسامانه جدید بیمه بیکاری در پنج استان فزوین، اردبیل، فارس، سمنان و هرمزگان به صورت آزمایشی به راه افتاده است و متقاضیان بیمه بیکاری در این استانها بعد از رفتن به دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت می توانند نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور خود اقدام نمایند.

متقاضیان بیمه بیکاری باید ابتدا به دفاتر پیشخوان دولت رجوع و نام کاربری و رمزعبور (گذرواژه) خویش را دریافت کرده و سپس به سامانه prkar.mcls.gov.ir وارد شده و مدارک خویش را بارگذاری کنند.

همچنین کسانی که پیش از این در سامانه بیمه بیکاری درخواست خویش را به ثبت رسانده اند و بیکاری آنها کماکان ادامه دارد زمان ورود به سامانه جدید برای آنها از راه ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد و سامانه جدید بیمه بیکاری بعد از آنکه مراحل آزمایشی خویش را در استانهای مذکور گذراند در سرتاسر کشور به اجرا در خواهد آمد.

زیرسامانه جدید بیمه بیکاری یکی از زیرمجوعه های سامانه جامع روابط کار به حساب می آید. سامانه جامع روابط کار یک طرح ملی است که بیشتر از ۴۸ زیرسامانه دارد و متولی اجرای آن معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

برابر اعلام معاونت روابط کار وزارت کار هم اکنون ۴۹ زیرسامانه بر مبنای نیازها و اولویتهای ادارات کل حوزه روابط کار در دست طراحی و تولید است که تا ۲۲ بهمن سال قبل ۲۲ زیرسامانه در سرتاسر کشور اجرایی شده و بعضی از زیرسامانه ها هم در مرحله دریافت مجوز از دستگاه های نظارتی قرار دارند.

شفاف سازی، دسترسی سریع و آسان به خدمات، لزوم حرکت به سمت تحقق دولت الکترونیک و ثبت دادخواست بدون رجوع حضوری افراد همچون مزیتهای این سامانه به حساب می آید.

دریافت خدمات از این سامانه نیازمند احراز هویت است و کارگران و کارفرمایان با یکبار رفتن به دفاتر پیشخوان دولت در سرتاسر کشور احراز هویت می شوند و دیگر برای عرضه درخواست نیازی به طی بروکراسی های اداری نیست.

به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، سامانه جامع روابط کار همچون طرح های بزرگ وزارت کار است که با هدف شفاف سازی و ساماندهی اطلاعات درحوزه روابط کار راه اندازی شده و زیرسامانه جامع ثبت دادخواست ها، بیمه بیکاری و پشتیبانی از مشاغل، آموزش ایمنی نیروهای کار، ثبت و تایید و پیگیری قراردادهای کار، شناسایی واحدهای مشکل دار، شوراهای سازش، طبقه بندی مشاغل و بیمه کارگران ساختمانی همچون آنها به حساب می آید. کارگران و کارفرمایان با رفتن به این سامانه، خدمات مورد نیاز خویش را به شکل غیر حضوری و در کمترین زمان ممکن دریافت خواهند کرد.

منبع:

1399/04/13
12:19:50
5.0 / 5
2740
تگهای خبر: آزمایش , بیكاری , بیمه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور