خودروسازان از موفقیت در كم تاثیر كردن تحریم ها می گویند

خودروسازان از موفقیت در كم تاثیر كردن تحریم ها می گویند شمال صنعت: مدیران عامل دو خودروساز بزرگ طی پیام هایی جداگانه به مناسب روز ملی صنعت، از ناكام ماندن تحریم ها توسط صنایع كشور و حفظ تولید با عزم صنعتگران كشور سخن گفتند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، سیدجواد سلیمان- مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا- با اعلان اینکه صنایع کشور طی دوسال گذشته پیچیده ترین برهه حیات خودرا تجربه کرده و در معرض محدودیت ها و موانع اقتصادی و سیاسی بین المللی و داخلی بسیاری قرار گرفتند؛ اظهار داشت: اما با وجود تمامی این مسائل، در سایه تدابیر داهیانه رهبر معظم انقلاب، برنامه ریزی و تلاش دولت و همین طور مدیریت وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخش های مهم و موثر صنعتی کشور توانستند مشکلات را مدیریت کرده و دست اندازهای گوناگون را پشت سر بگذارند.
وی ادامه داد: روند حرکت صنایع کشور در حوزه های مختلف در سال قبل با بهره بردن از ظرفیت های متنوع داخلی و تکیه بر قابلیت ها و توانمندی های موجود، منتج به دستیابی به رکوردها و موفقیت های بزرگی در امر رونق تولید شد. قطع وابستگی به بازارهای خارجی، جبران کمبودها در واردات کالاها با داخلی سازی آنها، کاهش چشم گیر ارزبری تولید در کشور و مهم تر رسیدن به باور قطعی خوداتکایی و نگاه به درون همچون آثار و نتایج اصلی حرکت تولیدی کشور در دوسال گذشته بود.

پس از تحقق رونق تولید، به دنبال جهش تولید هستیم
سلیمانی با اشاره به اینکه در حوزه صنعت خودرو و اقدامات تولیدی گروه خودروسازی سایپا، حرکتی بزرگ به سمت رونق و شکوفایی شکل گرفته است، اشاره کرد: مجموعه سایپا در سال گذشته، باوجود همه مشکلات و محدودیت ها به موفقیت های بزرگی در حوزه تولید دست پیدا کرد، تولید پرشتاب محصولات، تحویل مستمر خودرو های مشتریان، نوآوری ها در عرصه طراحی و تولید محصولات جدید و مهم تر از همه تعمیق داخلی سازی قطعات و محصولات سایپا با تاکید بر بخش های دانش بنیان و شرکت های قطعه ساز و صنعتگر ایرانی همچون گام های بزرگ سایپا در این دوران بوده است.
مدیران سایپا اشاره کرد: ادامه این مسیر با گام هایی استوار و محکم برای دستیابی به اهداف بزرگی است که در جهت شکست کامل تحریم ها و بی اثر ساختن محدودیت ها طراحی شده است.


صنعتگران در دوران تحریم ها، آبرو و اعتبار تولید کشور بوده اند
فرشاد مقیمی- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو- نیز به مناسب روز صنعت و معدن ضمن تاکید براینکه لازم است فعالان عرصه صنعت با تغییر رویکرد و با هدف تولید صادرات محور، نسبت به توسعه در ساز و کارهای تولید و نوسازی زیرساخت های لازم با هدف ارتقای کیفی محصولات ارائه شده در بخش های مختلف تلاش کنند؛ اظهار نمود: صنعت خودروی کشور که یکی از کانون های هدف تحریم های بین المللی بوده است و همین طور بدعهدی شرکای خارجی، در مقطعی کوتاه سبب وقفه و کاهش سرعت تولید در صنعت خودروی کشور بود؛ اما جهادگران عرصه صنعت کشور، با خلاقیت و همکاری توانستند، با عبور از این گلوگاه ضمن فراهم آوردن فرصت های جدید، آبرو و اعتبار برای تولید صنعتی کشور کسب کنند و در تعامل با مراکز دانشی و فناوری و همین طور بهره مندی از توان تخصص داخلی با ارائه دستاوردهای باارزش در این حوزه، چشم انداز امیدبخش و روشن برای صنعت کشور ترسیم کنند.
وی ادامه داد: توفیق در امر داخلی سازی تولید پله و پایه ای برای تولید محصولات صادرات محور است. حال که صنعت کشور توانسته است دستاوردهای ارزشمندی در داخلی سازی تولید داشته باشد، شایسته است با تغییر رویکرد و با هدف تولید صادرات محور، نسبت به توسعه در ساز و کارهای تولید و نوسازی زیرساخت های لازم با هدف ارتقای کیفی محصولات ارائه شده در بخش های مختلف کوشش کرد.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با اعلان اینکه بی شک چنین اقدام مهمی نیازمند حمایت جدی دولت خصوصاً وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای رفع موانع تولید، احیا و نوسازی واحدهای صنعتی با جلب مشارکت و تعامل بخش خصوصی، نخبگان و دانشگاهیان است، اظهار داشت: تحقق جهش تولید در سایه این همکاری و حمایت امکان پذیر خواهد بود. تلاش گران عرصه صنعت نیز لازم است در توسعه تولید و توجه به ساخت داخل و تقویت آن و همین طور تولید قطعات وارداتی با تاکید بر توانمندی داخلی، از هیچ کوششی دریغ نورزند.


منبع:

1399/04/10
23:41:01
5.0 / 5
2148
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور