معاون وزیر راه و شهرسازی:

پشت بام خوابی را هیچ مرجع رسمی تایید نكرده است

پشت بام خوابی را هیچ مرجع رسمی تایید نكرده است به گزارش شمال صنعت معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه موضوع پشت بام خوابی را فقط در رسانه ها دیده است اظهار داشت: مرجع رسمی كه باید چنین مسائلی را بررسی كند وجود آنرا تایید نكرده است.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: ادعای پشت بام خوابی را من در گزارش های رسانه ها دیدم اما هیچ مرجع رسمی، وجود و میزان این پدیده را تایید نکرده است.
وی اضافه کرد: پدیده هایی مثل پشت بام خوابی مربوط به حوزه کاری ما نیست و مرجع رسمی آن باید وجود یا عدم وجود این مسئله را تایید و میزان آنرا مشخص نماید.

برای اجاره موقت برنامه داریم
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی البته درباره طرح های دولت برای ساماندهی وضعیت سکونت شهروندان اظهار داشت: مسائلی مثل حاشیه نشینی و بد مسکنی غالباً از معضل اشتغال در روستاها و شهرهای کوچک به کلان شهرها نشأت می گیرد. باتوجه به گران بودن قیمت مسکن و زمین در شهرهای بزرگ نمی توان به صورت مالکیت جوابگوی تقاضا بود. بنا بر این در وزارت راه و شهرسازی، بحث اجاره داری حرفه ای را در سه سطح ارائه کرده ایم.
محمودزاده سطح اول طرح اجاره داری حرفه ای را اسکان بلندمدت دانست و اظهار داشت: این گروه کسانی هستند که قصد اجاره طولانی مدت بعضاً ۱۰ تا ۱۵ ساله دارند.
وی افزود: عده دیگر به صورت میان مدت نیاز به اجاره دارند تا به تدریج با افزایش ظرفیت های اقتصادی خود صاحب مسکن شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه گروه سوم افرادی هستند که قصد اجاره کوتاه مدت منزل در کلان شهرها را دارند اشاره کرد: همیشه افرادی برای شغل، درمان، آموزش و موارد دیگر به کلانشهرها می آیند که می توان با واحدهایی به شکل پانسیون جوابگوی نیاز مسکن این افراد بود اما در شرایط فعلی چنین فرآیندی وجود ندارد. باید برای این دسته از افراد محل خواب مناسبی که از استانداردهای لازم برخوردار باشد ایجاد نماییم.

منبع:

1399/04/10
13:24:24
5.0 / 5
2540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور