هواوی از سامسونگ جلو زد!

هواوی از سامسونگ جلو زد! به گزارش شمال صنعت شركت چینی هوآوی برای اولین بار از بزرگترین رقیب خود سامسونگ جلو زد و عنوان اولین تولیدكننده گوشیهای هوشمند در جهان را به خود اختصاص داد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار و گزارش های انتشار یافته از جانب موسسه تحقیقاتی کانتر پوینت، شرکت چینی هوآوی برای اولین بار از رقیب خود سامسونگ که سال ها لقب بزرگترین و اولین تولیدکننده گوشیهای هوشمند در جهان را به خود اختصاص داده بود، جلو زد و این عنوان را در ماه آوریل ۲۰۲۰ از آنِ خود کرد.
بر طبق این گزارش که در وب سایت gsmarena هم آمده است، کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری علل گوناگونی برای این تغییر در رده بندی جدول بزرگترین تولید کنندگان گوشیهای هوشمند در جهان برشمرده اند که از مهمترین آنها می توان به تعطیلی و اعمال محدودیت های سختگیرانه کرونایی در خیلی از بازارهای فروش گوشیهای سامسونگ همچون ایالات متحده آمریکا، اروپا، آمریکای جنوبی و هند و همینطور توقف خطوط تولید کارخانه های این غول تکنولوژی کره ای اشاره نمود.
این آمارها از آن حکایت می کند که در آوریل ۲۰۲۰، سهم سامسونگ از بازارهای فروش گوشیهای هوشمند در جهان ۱۷ درصد بوده در حالیکه سهم فروش گوشیهای هوشمند هوآوی در همین بازه زمانی ۱۹ درصد ثبت و گزارش شده است.
به عقیده این کارشناسان، از آنجایی که بزرگترین بازار فروش گوشیهای هواوی در چین واقع شده است و شرایط کرونا هم در این کشور در آوریل نسبت به سایر نقاط جهان بهتر و کنترل شده تر بود، این شرکت چینی توانست عملکرد بهتری را نسبت به بزرگترین رقیب خود سامسونگ برای خود رقم بزند و عنوان نخست رده بندی بزرگترین تولیدکنندگان گوشی را به خود اختصاص دهد.
منبع:

1399/03/29
23:26:42
5.0 / 5
2748
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور