همتی خبر داد

انتشار بیانیه هدف گذاری تورم از فردا

انتشار بیانیه هدف گذاری تورم از فردا به گزارش شمال صنعت رئیس كل بانك مركزی با بیان اینكه روز سه شنبه بیانیه رسمی «چارچوب هدف گذاری تورم» از جانب بانك مركزی منتشر خواهد شد، از نهایی شدن ادغام دو بانك «مهر اقتصاد» و «حكمت ایرانیان» در بانك سپه تا ۱۰ روز آینده اطلاع داد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی اظهار نمود: روز سه شنبه بیانیه رسمی «چارچوب هدف گذاری تورم» از جانب بانک مرکزی منتشر خواهد شد. در این رویکرد پیشنگرانه و فعال سیاستگذاری پولی، قطب نمای سیاست گذاری پولی، کاهش انحرافات نرخ تورم از نرخ تورم هدف گذاری شده است و برای رفع انحراف ایجاد شده، بانک مرکزی، نرخ سود سیاستی و یا دالان نرخ سود را تعدیل کرده و با استفاده از عملیات بازار باز، نرخ جاری ومؤثردربازار پول را تنظیم می کند.
وی افزود: با تأئید نهایی شورایعالی هماهنگی اقتصادی، کسری بودجه سال ۱۳۹۹، درکنار عرضه سهام شرکت های دولتی و اموال مازاد دولت، از راه انتشار اوراق بدهی دولت دربازار پول و سرمایه تأمین خواهد شد. طبق اطلاع واصله از همکاران خزانه داری کل کشور، در ایام آینده شاهد عرضه اوراق بدهی برای تأمین کسری بودجه و بالتبع، تعمیق بیشتر بازار بدهی خواهیم بود.
همتی اضافه کرد: در ادامه روند ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح ظرف ده روز آینده با برگزاری مجامع «بانک مهر اقتصاد» و «بانک حکمت ایرانیان» ادغام این دو بانک در بانک سپه نهایی شده و مجمع سه بانک باقیمانده دیگر نیز، بتدریج برگزار می شود. بانک مرکزی مسیر اصلاح نظام بانکی و ارتقای سلامت مالی بانک ها را با جدیت ادامه خواهد داد.
وی اظهار داشت: نظام بانکی کشور طبق وعده ای که داده است، آماده پرداخت ۵۰ هزارمیلیارد تومان تسهیلات بانرخ سود ۱۲ درصد به مشاغل و واحدهای کسب وکار، که به خاطر شیوع کرونا صدمه دیده اند، است.
رئیس کل بانک مرکزی در انتها تصریح کرد: به محض دسترسی بانک ها به سامانه مربوط به اطلاعات مشاغل و هم واحدهایی که واجد شرایط استفاده از این وام هستند و توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این خصوص بوجود آمده است، بانک ها هم ظرف یک هفته تقاضاها را بررسی و اقدام لازم را انجام خواهند داد.1399/03/05
13:35:38
5.0 / 5
2414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور