مركز پژوهش ها منتشر كرد

بررسی اثرات كرونا بر بخش مسكن

بررسی اثرات كرونا بر بخش مسكن شمال صنعت: مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی ضمن بررسی تاثیرات ویروس كرونا بر بخش مسكن پیشنهاد كرد كه وام استیجاری به مستاجران داده شده و مدت قراردادهای جاری املاك دولتی و نهادهای عمومی بدون افزایش اجاره بها سه ماه دیگر تمدید شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در ادامه سلسله گزارش هایش درباره مقابله با شیوع كرونا این دفعه ابعاد اثرات كرونا بر بخش مسكن را مورد بررسی قرار داده است.
در بخش كلیات با یادآوری این كه كشورمان در زمره ۱۰ كشور اصلی تأثیر پذیر از شیوع این ویروس بوده به مشكلات بوجود آمده در ابعاد اقتصادی و اجتماعی پرداخته است؛ سپس در قسمت آثار كرونا بر بخش مسكن آورده كه با گسترش این ویروس در اسفند ۹۸ فعالیتهای اقتصادی كاهش شدید پیدا كرد و منجر به تعطیلی مشاغل و كاهش تعاملات اقتصادی شد كه به صورت مستقیم اثر خویش را در كاهش ۲۴ درصدی تعداد معاملات ماهیانه شهر تهران نسبت به بهمن ۹۸ و كاهش نسبت به اسفند ۹۷ را نشان داد.
انتظار می رود این كاهش معاملات در فروردین هم ادامه داشته باشد. در حوزه اجاره بها، تثبیت اجاره بها در دو ماه ابتدایی سالجاری متحمل است در ادامه سال احتمال روند افزایشی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد خواهد بود. بنابراین با عنایت به وضعیت فعلی در پرداخت اجاره بها احتیاج به مداخله دولت وجود دارد.
در ادامه این گزارش ضمن بررسی تولید و عرضه مسكن تقاضا و اشتغال ناشی از آن به عرضه راهكارها و پیشنهاداتی پرداخته كه همچون آن پرداخت وام استیجاری به مستاجران وتمدید سه ماه مدت قراردادهای جاری املاك دولتی و نهادهای عمومی بدون افزایش اجاره بها است.
متن كامل این گزارش را اینجا می توانید بخوانید.
منبع:

1399/01/30
22:19:36
5.0 / 5
3066
تگهای خبر: اجاره , اشتغال , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور