سخنگوی ستاد تنظیم بازار:

هیچ افزایش قیمتی در كالاهای اساسی نداریم

هیچ افزایش قیمتی در كالاهای اساسی نداریم به گزارش شمال صنعت سخنگوی ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: بر مبنای تصمیمات ستاد تنظیم بازار، مصوب شد در كالاهای اساسی و ضروری مردم هیچگونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.


به گزارش شمال صنعت به نقل از صدا و سیما؛ محمدرضا كلامی، در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: كالاهای اساسی افزایش قیمت نخواهد داشت، اما بعضی از كالاها كه قیمت گذاری آنها بر اساس عرضه و تقاضاست امكان دارد با افزایش قیمت مواجه شوند كه خوشبختانه با شرایطی كه به علت تولید حداكثری داشته ایم این امر محقق نمی گردد و حتی در بعضی از كالاها كاهش قیمت هم داشته ایم.
وی اظهار داشت: در جلسه امروز مقرر شد دستگاه های اجرایی كه كار تأمین و توزیع در سراسر كشور را انجام می دهند همچون سازمان دامپزشكی، گمرك جمهوری اسلامی و حتی ستاد تنظیم بازار و سایر دستگاه های متولی حتما در روزهای عید حضور داشته باشند و به مردم خدمت كنند.
كلامی در ادامه اضافه كرد: زمینه فضای كسب و كار را برای تأمین حداكثری كالا در شبكه های مختلف خواهیم داشت و كالا به وفور در اختیار مردم قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: علاوه بر همه این كارها بخشی از شبكه های توزیع مثل فروشگاه های زنجیره ای، سوپرماركت ها، نانوایی ها، قصابی ها و تمام صنوفی كه كالاهای اساسی و ضروری مردم را توزیع می كنند تعطیل پذیر نیستند و به عرضه خدمات مشغول هستند.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اضافه كرد: میادین میوه و تره بار شهرداری هم فقط یك روز در روز اول عید تعطیل خواهند بود و در مابقی ایام تعطیلات به عرضه خدمات خواهند پرداخت.
كلامی اظهار داشت: در مورد میوه و مركبات كالاهای مرتبط را پیش از اسفند ماه در استان ها ذخیره كرده ایم و امروز گزارشی كه از استان ها داریم نرخ میوه، نرخ متعادلی است.
وی اضافه كرد: هدف از ذخیره سازی میوه دو بخش بوده یكی پشتیبانی از تولید و باغداران و بخش دوم پشتیبانی از مصرف كننده كه با این قیمت ها هم اكنون محقق شد و اگر قیمتی هم غیرمتعارف بالا برود قیمت را متعادل خواهیم كرد.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: در بخش لجستیك هماهنگی های لازم انجام گرفته و سازمان بنادر، گمرك و سازمان حمل و نقل و راهداری برای بارگیری كالاها در دستور كار است و راه آهن هم در اختیار كامل حمل كالا به سراسر كشور است.
كلامی اضافه كرد: از استانداران سراسر كشور تقاضا داریم كه حتما باید با ستاد تنظیم بازار كشور هماهنگ شوند و اجازه ندارند در كالاهایی كه نیاز اساسی مردم است تصمیمات بخشی بگیرند.
وی اظهار داشت: در بخش كالاهای سلامت محور هم ستاد ملی كرونا فعالیت خوبی با زیرمجموعه ستاد تنظیم بازار دارد و شبكه های توزیع كالا را با شبكه های تولید هماهنگ كرده ایم و در عرصه تولید ماسك و یا سایر اقلام بهداشتی مشكل عرضه برطرف شده است.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اضافه كرد: هم اكنون اولویت توزیع با مراكز درمانی و بیمارستان هاست و وزارت بهداشت اعلام نموده كه روزی پنج و نیم میلیون ماسك نیاز دارد و تولید صنعتی در كشور امروز به سه شیفت رسیده و از روزی صدهزار تولید ماسك به روزی ۸۰۰ هزار افزایش پیدا كرده است.
كلامی اظهار داشت: سازمان حمایت به هر علتی اگر تجمع كالاهای بهداشتی در جایی باشد این قابلیت را دارد تا در سراسر كشور و مراكز درمانی و داروخانه ها توزیع كند.
وی در انتها اضافه كرد: به مردم سفارش می نماییم كه هیچگونه دغدغه ای برای تأمین كالاهای اساسی و مورد نیاز خود نداشته باشند و كالا به اندازه كافی تأمین كرده ایم لجستیك آن برقرار است و مستمرا كالا در اختیار مردم در سراسر كشور قرار خواهد گرفت.


منبع:

1398/12/26
21:30:38
5.0 / 5
3449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور