رئیس اتاق اصناف ایران خبر داد

جزئیات كمك مالیاتی، بانكی و بیمه ای دولت به صنوف ضرردیده از كرونا

جزئیات كمك مالیاتی، بانكی و بیمه ای دولت به صنوف ضرردیده از كرونا به گزارش شمال صنعت رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: در جلسه اقتصادی با رئیس جمهور مقرر شد تعطیلی واحدهای صنفی فقط از راه ستاد ملی در تهران به كل كشور ابلاغ شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی اظهار داشت: در جلسه اقتصادی با رئیس جمهور مقرر شد تعطیلی واحدهای صنفی فقط بوسیله ستاد ملی در تهران به كل كشور ابلاغ شود؛ چونكه متأسفانه ویروس كرونا تأثیرات اقتصادی زیادی داشته و بسیاری از كسب و كارها را تحت تأثیر خود قرار داده است.
وی اظهار داشت: اتاق اصناف ایران از همان ابتدا اصناف را با تأثیرات و مبارزه با ویروس كرونا و رعایت بهداشت در واحدهای صنفی آشنا كرد.
رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه اضافه كرد: با تشكیل كارگروه های فنی و كارشناسی صنوفی را كه تحت تأثیر پدیده كرونا قرار گرفتند شناسایی كردیم و در چارچوب مشكلات اصناف به دولت در بخش های مختلف ارائه كردیم.
ممبینی اظهار داشت: بعضی ها را به سازمان مالیاتی ارائه كردیم و بعضی ها را هم به وزارت رفاه دادیم و در نهایت یك نامه با امضا سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون بعنوان نمایندگان بخش خصوصی به آقای رئیس جمهور تقدیم كردیم.
وی اضافه كرد: دراین زمینه كمیته های فنی در حوزه اقتصادی رئیس جمهور تشكیل شد و موارد مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: در نهایت روز گذشته در جلسه ای خدمت رئیس جمهور بودیم و در كمیته اقتصادی موضوعات مورد بررسی قرار گرفت.
ممبینی در ادامه اضافه كرد: بخش قابل توجهی از انتظارات ما در حوزه مالیاتی تقریباً تامین شد و تا حدود زیادی استمهال در مورد تعهدات و اقساط مالیاتی پذیرفته شد.
وی اظهار داشت: درباب ماده ۱۸۶ كه در دو بخش بود و بخش اول آن در موقع صدور پروانه كسب باید مفاصاحساب مالیاتی می آوردند این ارائه مفاصاحساب به مدت سه ماه به تعویق افتاد و همین طور برای تمدید جواز هم باز سه ماه به تعویق افتاد.
رئیس اتاق اصناف ایران اضافه كرد: برای صنوفی كه باید از تسهیلات بانكی استفاده كنند و در این زمینه نیاز به استعلام از سازمان مالیاتی دارند، باز هم به مدت سه ماه تمدید گردید.
ممبینی اظهار داشت: در رابطه با حوزه وزارت رفاه هم درخواست ما این بود كه كارگاه هایی هم كه تحت تأثیر كرونا لطمه دیده اند به پیشنهاد اتاق ها سهم كارفرما حداقل درصد را داشته باشد كه این مساله در حال بررسی است.
وی اضافه كرد: اما در مورد استمهال حق بیمه كارفرماها باز تا سه ماه موافقت شد كه به تعویق افتاد.
رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: در حوزه تعهدات بانكی بانك مركزی پذیرفت تا چك های صنوف و افرادی كه برگشت می خورد و طبیعتاً با جرایم خاصی روبرو خواهند شد پذیرفتند تا این مساله به حالت تعلیق درآید.
ممبینی اضافه كرد: امیدواریم با تامین الباقی پیشنهادهایی كه داده ایم هم موافقت شود و آقای رئیس جمهور امروز پذیرفتند كه در آینده هم اگر صنوفی ضرر كرده اند و از آن ۱۰ گروه ارائه شده جا افتاده بودند باز هم قابل بررسی و بازبینی است.
وی اظهار داشت: یكی دیگر از موارد مهمی كه امروز مورد بررسی قرار گرفت همان شایعه تعطیلی اصناف بود كه امروز در این نشست مشخصاً اعلام گردید كه هیچ قرنطینه ای قرار نیست اتفاق بیافتد.
رئیس اتاق اصناف ایران به صنوف سطح كشور هم اظهار داشت: صنوف با رعایت نكات بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند و البته حتما دستگاه های نظارتی هم از حیث رعایت نكات بهداشتی وظیفه خودرا انجام خواهند داد.
ممبینی به مردم هم یك پیام داد و اضافه كرد: اصلاً نگران كالاهای مورد استفاده و اساسی خود نباشند و همین جا اعلام می نماییم كه اصناف با تمام قدرت كار را ادامه خواهند داد و هیچ كمبودی از اقلام وجود ندارد.
وی درانتها اظهار داشت: به تمام اصناف قول می دهیم كه مطالباتشان را پیگیری نماییم و از آنها تشكر می نماییم كه همیشه در حال خدمت رسانی به مردم بوده اند.

1398/12/26
14:31:29
5.0 / 5
3211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور