یك مقام مسئول اعلام كرد

اینترنت مصرفی مجانی برای خرید مردم از نمایشگاههای مجازی بهاره

اینترنت مصرفی مجانی برای خرید مردم از نمایشگاههای مجازی بهاره به گزارش شمال صنعت رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صمت با اشاره به اینكه بر مبنای آمار سال قبل حدود ۲۰۸ هزار میلیارد تومان فروش اینترنتی به ثبت رسیده است، اظهار داشت: نمایشگاههای بهاره به صورت مجازی برگزار می گردد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از صدا و سیما، علی رهبری در برنامه ۵ شنبه شب گفتگوی ویژه خبری شبكه دو سیما اظهار داشت: همواره جشنواره های بهاره در چارچوب نمایشگاه های عرضه مستقیم كالاها با تخفیف های مناسب در اختیار مردم قرار می گرفت كه سال جاری، به علت انتشار كرونا این نمایشگاه ها تعطیل شده است.
وی افزود: تعطیلی نمایشگاه های این چنینی و همچنین شیوع بیماری كرونا، خیلی از صنوف و كسب و كارها را به تعطیلی و كسادی كشانده است.
رهبری شعار این جشنواره را «همدلی مردم و اصناف» نامید و اضافه كرد: این جشنواره كه با كمك بخش خصوصی به راه افتاده است بستری مناسب برای خرید و فروش مجازی از جانب مصرف كنندگان و فروشندگان می باشد. رئیس مركز توسعه الكترونیك وزارت صمت خاطرنشان كرد: مردم برای كسب اطلاع از نحوه برگزاری نمایشگاه های بهاره مجازی می توانند به پرتال اطلاعاتی bahar۹۹.ir رجوع كنند و از نحوه فروش، میزان تخفیف، نرخ نامه كالاها و لیست صنوف و فروشگاه هایی كه با اجناس و كالاهایشان در این جشنواره حضور دارند آگاه شوند.
وی اظهار داشت: ضمناً اینترنت مصرفی مردم برای خرید از این جشنواره مجانی خواهد بود.
رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیك وزارت صنعت معدن و تجارت هم با اشاره به اینكه بر مبنای آمار سال قبل حدود ۲۰۸ هزار میلیارد تومان فروش اینترنتی به ثبت رسیده است اضافه كرد: در مورد رسیدگی به شكایات مردمی در مورد تاخیر در تحویل كالا و یا معیوب بودن اجناس فروشگاه های اینترنتی، ساز و كارهای قانونی و قضایی مناسبی تدوین و ترسیم شده است.
نوده فراهانی درباره نرخ اقلام فروشگاه های اینترنتی اظهار داشت: مردم به قیمت ها آگاهند، تخفیف بر محصولات می تواند از مزیت های فروشگاه های اینترنتی باشد.
رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیك وزارت صمت با اشاره به درخواست كاهش ۵۰ درصدی مالیات بر ارزش افزوده اقلام موجود در فروشگاه های اینترنتی اضافه كرد: برای تبدیل كردن تهدید كرونا به فرصت رشد اقتصادی، این درخواست طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور ارسال شد و در صورت موافقت، این تخفیف برای یك الی سه ماه عملیاتی خواهد بود.
دارا بودن پروانه كسب، شرط حضور اصناف در این نمایشگاه
همچنین قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران اظهار داشت: دارا بودن پروانه كسب، شرط حضور در فروشگاه های اینترنتی خواهد بود.
وی اضافه كرد: وجود پروانه كسب در مبحث فروشگاه های اینترنتی می تواند دلگرمی مصرف كننده در قبال مشكلاتی از قبیل، معیوب بودن احتمالی كالا و یا دیر رسیدن كالا به دست مشتری باشد.
نوده فراهانی هم اظهار داشت: برپایه قانون، صاحبان پروانه كسب، حق توزیع محصولی كه خارج از محدوده قانونی باشد را ندارند.
نوده فراهانی با تایید گفته های سلاح ورزی افزود: كسب و كار و اصناف همیشه حامی و پشتوانه نظام بوده اند، اما امروز گرفتار ركود شده اند.
رئیس اتاق اصناف تهران اظهار داشت: از وزیر اقتصاد و وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و همینطور بانك مركزی درخواست كردیم به كمك اصناف بیایند، چونكه اصنافی كه تعطیل هستند از كجا باید مالیات و یا حقوق كارگرانشان را بپردازند كه در این میان، بانك مركزی با به تعویق افتادن دیون اصناف برای سه ماه موافقت نمود، ولی از سازمان مالیاتی خبری نیست.
مردم به نماد معتبر فروش الكترونیك در این خریدها دقت كنندرضا الفت نسب عضو هیات مدیره اتحادیه كسب و كار مجازی هم در ارتباط تصویری با این برنامه اظهار داشت: مردم از وجود نماد معتبر فروش الكترونیك و همچنین پروانه كسب در خریدهای اینترنتی اطلاع حاصل كنند.
وی افزود: اتحادیه كسب و كار مجازی متعهد می شود و قول می دهد اصنافی را به فضای مجازی راه دهد كه از پروانه كسب برخوردار باشند.
الفت نسب اظهار داشت: برپایه آمار، در سال گذشته، كمترین درصد شكایت از صنوف دارای پروانه كسب بوده است. رهبری هم اظهار داشت: در شرایط فعلی متاثر از كرونا با عنایت به كمبود مسافر در ناوگان مسافربری و تاكسیرانی، تاكسی ها گرفتار كمبود درآمد هستند به این دلیل نامه ای به شهرداری زده شد تا به تاكسی ها هم مجوز حمل بار داده شود و با این روش بخشی از درآمد آنها جبران شود و از جانب دیگر كسب و كار اینترنتی هم در بخش ارسال محصولات گرفتار مشكل نخواهد شد.
حسین سلاح ورزی نایب رییس اتاق بازرگانی ایران هم در ارتباط تلفنی با این برنامه اظهار داشت: اقتصاد كشور به غیر از تأثیر پذیری از كورنا، دارای بیماری های زمینه ای همچون تورم بالای ۴۰ درصد و بیكاری فعلی و … هم است.
وی افزود: تحریم های ظالمانه هم در شرایط فعلی اقتصاد كشور بی تأثیر نیست و به این دلیل، دولت ما نسبت به دیگر كشورها از دستان خالی تری برخوردار می باشد.
سررسید مالیات بر ارزش افزوده ۳۱ اردیبهشت ۹۹محمود علیزاده معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی كشور هم در ارتباط تلفنی با این برنامه اظهار داشت: با عنایت به شرایط كنونی كه متاثر از كرونا می باشد بسته پیشنهادی سازمان امور مالیاتی را در نامه ای به ستاد مقابله با بحران كرونا عرضه كردیم كه بخشی از آن تایید شده است.
وی خاطرنشان كرد: بخشی از موارد تاییدشده درباره بازپرداخت های مالیاتی صنوف از این مقرر است كه سررسیدهای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده كه تا ۱۵ فروردین ماه بود به ۳۱ اردیبهشت ۹۹ موكول شد. معاون سازمان امور مالیاتی كشور اضافه كرد: در این راستا تمام هیات های حل اختلافی كه در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ موعد برگزاری داشتند تا آخر فروردین ماه لغو و به ۳۱ اردیبهشت موكول شد.بسته های سلامتی برای شاغلان فاقد درآمد
رضا عوض پور رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه هم در ارتباط تلفنی با این برنامه اظهار داشت: دولت دو بسته حمایتی برای شاغلان فاقد درآمد ثابت در دستور كار دارد یكی بحث خرید اعتباری بگونه ای كه كارگران ساختمانی و كارگران فصلی و روزمزد و دستفروشان و رانندگان تاكسی و كارگران رستوران ها می توانند یك الی دو میلیون تومان خرید اعتباری انجام دهند.
وی اضافه كرد: در برآورد اولیه ما حدود سه میلیون خانوار مشمول این طرح شناسایی شده اند و این تسهیلات با كارمزد ۴ درصد می باشد و بعد از ثبت نام متقاضیان و استحقاق سنجی افراد، به نوبت پرداخت خواهد شد.
عوض پور افزود: در مرحله دوم حدود یك و نیم میلیون خانواری كه حتی دارای درآمد متغیر هم نداشتند توسط سازمان هدفمندی یارانه ها شناسایی شده اند و در هفته آینده نخستین بسته حمایتی را دریافت خواهند كرد.
وی اظهار داشت: مبالغ دریافتی این افراد برای خانوار یك نفره ۲۰۰ هزار تومان، خانوار دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، خانوار سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار تومان و خانوار پنج نفره یا بیشتر رقم ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

1398/12/23
23:55:44
5.0 / 5
3288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور