در بازدید ستاری از نمایشگاه رونق تولید مطرح شد

دغدغه های شركت های دانش بنیان در شرایط تحریم

دغدغه های شركت های دانش بنیان در شرایط تحریم به گزارش شمال صنعت شركت های دانش بنیان و فناور حاضر در نمایشگاه توانمندی های فنی و مهندسی ایرانی با محوریت رونق تولید، با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، آخرین دستاوردهای خویش را به بازدیدكنندگان ارائه كردند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، نزدیك به ۵۰۰ شركت در رشته های مختلف كاری در این رویداد پنج روزه، توانمندی ها و محصولات خودرا معرفی كردند. در بازدید سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، تولیدكنندگان مختلف، دغدغه های خودرا با وی در بین گذاشتند.
«راه و شهرسازی، نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی، نیرو و ICT همچون رشته هایی بود كه شركت های دانش بنیان، فناور و سایر تولیدكنندگان فعال در آن حوزه، محصولات ایران ساخت خودرا به شركت های متقاضی و بازدیدكنندگان معرفی كردند.
همین طور در این رویداد، بخش ویژه ای برای «مسئولیت های اجتماعی» شركت ها و هلدینگ های حاضر در این رویداد در نظر گرفته شد.
امضای قرارداد چند جانبه

امضای یك قرارداد چند جانبه با حضور قرارگاه خاتم الانبیا (ص)، شركت ذوب آهن اصفهان و چند نهاد دولتی همچون رویدادهای جنبی این نمایشگاه بود.
بر طبق این قرارداد، قرارگاه خاتم باتوجه به پروژه ریل ملی، با استفاده از توانمندی شركت های دانش بنیان، انجام برخی پروژه های ریلی، خصوصاً خط آهن چابهار را بر عهده می گیرد.

برگزاری نشست های ارائه نیازمندی های فناورانه هلدینگ های تخصصی قرارگاه خاتم الانبیا با حضور شركت های دانش بنیان، فناور و... همچون دیگر بخش هایی بود كه در حاشیه نمایشگاه انجام شد.
عبور از محدودیت های تحریمی

شركت های دانش بنیان و فناور مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بمنظور داخلی سازی محصولات و نیازمندی های صنایع مختلف و عبور از برخی محدودیت های تحریمی، توانمندی های خودرا با هلدینگ های بزرگ صنعتی و پیمانكاران پروژه های مختلف به اشتراك گذاشتند.
همین طور با حضور رئیس بنیاد ملی نخبگان، قراردادی میان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و انجمن سازندگان صنعتی ایران (ستصا) منعقد شد.
برمبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایشگاه توانمندی های فنی و مهندسی ایرانی با محوریت تحقق شعار سال «رونق تولید»، از روز شنبه (سوم اسفندماه) به مدت پنج روز در محل شبستان 1 و 2 مصلای امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است.
1398/12/05
22:32:51
5.0 / 5
4219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور