پس از ریزش قیمت در روز گذشته

بورس تغییر مسیر داد

بورس تغییر مسیر داد به گزارش شمال صنعت معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید كه بازار برخلاف روز گذشته، تابلو سبزپوش شد و می توان گفت روند صعودی شاخص باردیگر از سر گرفته شده است، به طوریكه شاخص كل در ساعات ابتدایی رقم ۴۷۴ هزار واحد را ثبت نمود اما در نهایت مرز ۴۷۸ هزار واحد را هم رد كرد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، شاخص كل بورس امروز با ۶۶۳۴ واحد صعود به رقم ۴۷۸ هزار و ۷۵۴ واحد رسید. شاخص كل با معیار هم وزن هم ۳۴۹۵ واحد صعود ورقم ۱۵۵ هزار و ۶۸۳ واحد را ثبت نمود.
معامله گران امروز ۸۲۱ هزار معامله به ارزش ۳۴ هزار و ۷۲۷ میلیارد ریال انجام دادند كه تعداد آن نسبت به روز گذشته افزایشی و ارزش آن كاهشی بود.
پتروشیمی پارس، سرمایه گذاری غدیر، پالایش نفت تهران، فولاد خراسان، كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گروه مپنا و بانك ملت نمادهایی بودند كه نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را بر بورس داشتند.
بانكهای تجارت و ملت، سایپا، ایران خودرو، فولاد مباركه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران نمادهای پربیننده بورس را ایجاد كرده اند.
شاخص كل فرابورس هم با ۹۰ واحد صعود به ۶۲۰۶ واحد رسید. در این بازار ۴۱۴ هزار معامله به ارزش ۲۳ هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال انجام شد كه نسبت به روز گذشته افزایشی بود.
پتروشیمی مارون، فولاد هرمزگان جنوب، صنایع ماشین های اداری ایران، فرابورس ایران، گروه توسعه مالی مهر آیندگان و تولید نیروی برق دماوند نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را بر فرابورس گذاشتند.
نمادهای پر ببینده امروز در این بازار هم سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع كاغذ پارس، فرابورس ایران، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، زرین معدن آسیا و س. توسعه و عمران استان كرمان بودند.1398/11/30
15:16:50
5.0 / 5
4177
تگهای خبر: ارز , بورس , پتروشیمی , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور