یك مقام مسئول خبر داد

توزیع گسترده شكر در شبكه های مطمئن توزیع

توزیع گسترده شكر در شبكه های مطمئن توزیع به گزارش شمال صنعت معاون سازمان حمایت با بیان مجدد نرخهای رسمی شكر در سطوح خرده فروشی و عمده فروشی اظهار داشت: هیچگونه تغییری در نرخ مصوب شكر ایجاد نشده و عمده فروشان و خرده فروشان اجازه هیچگونه افزایش قیمتی ندارند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، داوود موسوی، معاون سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان با تاكید مجدد بر اینكه شكر دارای نرخ مصوب است و هیچ فروشنده ای حق افزایش قیمت را ندارد، اظهار داشت: با توجه به این كه شكر همچون كالاهای اساسی است كه برای واردات آن، ارز دولتی تخصیص داده شده است كه بر این اساس، نرخ شكر درب كارخانه ۴۰۵۰ تومان بوده و با توجه به این كه در بسته بندی های متنوع عرضه می شود، نرخ آن به تناسب نوع و وزن كالا، تغییر می كند.
معاون سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اضافه كرد: قیمت مصوب شكر، درب كارخانه ۴، ۰۵۰ تومان تعیین شده كه در عین حال، نرخ شكر ۹۰۰ گرمی ۵۴۰۰ تومان، شكر فله یك كیلوگرمی در مبادی توزیع ۴، ۷۰۰ تومان و شكر سفید بسته بندی یك كیلویی ۵، ۹۰۰ تومان تعیین شده است.
وی اضافه كرد: بر این اساس هیچ تغییری در نرخ های شكر انجام نشده و هیچ كس در مبادی توزیع، حق تخلف از نرخ های اعلام شده را ندارد؛ اما بر این اساس علاوه بر اینكه انبارهای شكر به شكل گسترده مورد بازرسی قرار می گیرند، در سطح عرضه هم نظارتها انجام خواهدشد.
به گفته موسوی، ذخایر شكر در وضعیت بی نظیری قرار دارد و عرضه در شبكه های مطمئن همچون میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای بدون هیچگونه محدودیتی انجام می شود.
معاون سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اضافه كرد: باآنكه نظارت بر بازار شكر بمنظور جلوگیری از هر گونه تخلفات گرانفروشی در دستور كار بازرسان در سراسر كشور انجام می شود، مردم هم می توانند بوسیله سامانه های نظارتی همچون سایت ۱۲۴.ir و اپلیكیشن اعلام قیمت ۱۰۰ قلم كالای اساسی گرانفروشی ها را گزارش دهند؛ به هر حال شكر یكی از كالاهای اساسی كشور است كه دارای نرخ مصوب از جانب دولت بوده و هیچ فردی اجازه فروش خارج از شبكه را ندارد.
وی اضافه كرد: ذخایر شكر به اندازه ای است كه كل نیاز كشور را در ماههای آتی پوشش می دهد؛ ضمن اینكه رعایت نرخ های مصوب این كالا از جانب همه خرده فروشان و عمده فروشان الزامی است؛ ضمن اینكه توزیع گسترده شكر در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای صورت می گیرد.

1398/11/21
13:53:31
5.0 / 5
4224
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور