رئیس پارك علم و فناروی استان كردستان:

۱۱۵ شركت و واحدفناوری در كردستان فعالیت دارند

۱۱۵ شركت و واحدفناوری در كردستان فعالیت دارند به گزارش شمال صنعت ایسنا/كردستان رئیس پارك علم و فناوری كردستان با اشاره به اینكه در پارك علم و فناوری استان كردستان ۱۱۵ شركت و واحد فناوری زیر پوشش این مجموعه فعالیت دارند، اضافه كرد: ۴۰ درصد از این تعداد شركت های فناوری به بلوغ رسیده و مابقی در گذار هستند.


خالد سعیدی، امروز ۲۰ بهمن در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان كردستان اظهار نمود: دو رسالت اصلی پارك علم و فناوری كردستان كمك به ارتقای فرهنگ كارآفرینی، نوآوری و فناوری و پشتیبانی از ایده های نوآورانه و فناورانه است.
وی با اشاره به اینكه در پارك علم و فناوری استان كردستان ۱۱۵ شركت و واحد فناوری زیر پوشش این مجموعه فعالیت دارند، اضافه كرد: از این تعداد شركت فناوری ۴۰درصد آنها به بلوغ رسیده و مابقی در گذار هستند.
سعیدی به اشتغالزایی شركت های زیر مجموعه پارك علم و فناوری اشاره و بیان نمود: در این شركت به صورت مستقیم ۵۰۰ نفر مشغول به كار شده اند و ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر هم به صورت غیرمستقیم با این شركت ها همكاری دارند.
وی نفس وجود واحدهای فناوری را متغیر بودن آنان دانست و تاكید كرد: در این راستا تعداد شاغلان در این واحدها متغیر است چونكه برخی شركت ها به صورت پاره وقت و پروژه ای با افراد كار می كنند.
رئیس پارك علم و فناروی استان كردستان درآمد سالیانه این شركت های فناوری را مطلوب ارزیابی و عنوان كرد: درآمد شركت ها و واحدهای فناوری زیر مجموعه پارك علم و فناوری طی سالجاری ۳۰ میلیارد تومان بوده است.
وی به تأسیس شركت های خلاق در پارك علم و فناوری اشاره نمود و اضافه كرد: امسال پنج واحد فناور، پارك علم و فناروی استان كردستان تبدیل به شركت های خلاق شدند كه این امتیاز بزرگی برای پارك علم و فناوری استان بود.
سعیدی به ایجاد صندوق پژوهش و فناوری استان كردستان بعنوان بزرگترین دستاورد در زمینه سرمایه گذاری اشاره و اعلام نمود: این صندوق با همكاری دانشگاه علوم پزشكی، دانشگاه كردستان و چند شركت خصوصی عضو پارك علم و فناوری فعالیت خویش را در استان كردستان شروع كرده است.
وی افزود: با آغاز به كار صندوق پژوهش و فناوری در استان كردستان می توانیم به شركت های فعال بخصوص استارتاپ ها كمك بیشتری نماییم.
راه اندازی شهر دانش در كردستان
رئیس پارك علم و فناروی استان كردستان راه اندازی مراكز نوآوری و شكوفایی، تأسیس كانون توسعه، فعالیت مجمع حامیان را از دیگر اقدامات پارك علم و فناوری برای توسعه فرهنگ نوآوری و فناوری در استان كردستان عنوان نمود.
وی به مشكلات شركت های فناروی زیر مجموعه خود اشاره و بیان نمود: یكی از اشكالات این شركت ها عدم تطابق تولیدات آنها با استانداردهای جهانی بود كه باید این استانداردها برای تولیدات شركت های فناوری تدوین می شد.
سعیدی عنوان كرد: در این راستا با اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان كردستان یك تفاهم نامه تدوین شده تا استاندارد تولیدات شركت های فناروی زیر مجموعه پارك علم و فناوری را تدوین كنند.
وی با قدردانی از اداره كل مالیات استان كردستان عنوان كرد: بر مبنای تعامل و همكار ی با اداره كل مالیاتی استان كردستان تمام شركت ها و واحدهای فناوری زیر مجموعه پارك علم و فناوری از پرداخت ارزش افزوده و مالیات معاف شدند.
رئیس پارك علم و فناوری كردستان از تعامل و همكاری دانشگاه كردستان با پارك علم و فناوری اطلاع داد و اضافه كرد: با ایجاد تعامل این دو واحد علمی استفاده از امكانات و زیرساخت ها شامل فضای كار مشترك، كارگاه، آزمایشگاه، كتابخانه و سایر امكانات علمی و آموزشی طرفین به صورت مشترك خواهد بود و برگزاری رویدادهای كارآفرینی و استارت آپی با مشاركت و تعامل كامل صورت خواهد گرفت.
وی از اختصاص زمین ۵ هكتاری از جانب دانشگاه كردستان به پارك علم و فناوری خبرداد و تصریح كرد: با عنایت به كمبود فضای استقرار برای شركت های فناور و دانش بنیان، دانشگاه كردستان این زمین را برای فعالیت شركت های پارك علم و فناوری استان مختص كرده است.
سعیدی به اراضی در اختیار پارك علم و فناوری كردستان در تپه كوچكه ره ش اشاره و عنوان كرد: در این اراضی با همكاری مراكز علمی سطح استان شهر دانش افتتاح می گردد.
وی خاطرنشان كرد: با همكاری دانشكده منابع طبیعی دانشگاه كردستان این اراضی به باغ بوتانیك، پارك و كلكسیون گیاهان دارویی و خوراكی بخصوص گیاهان بومی استان تبدیل خواهد شد كه این امر باعث استفاده بهینه از این منبع خدادادی برای توسعه كسب و كارهای پایدار بخصوص در حوزه گیاهان دارویی خواهد شد.1398/11/20
23:15:49
5.0 / 5
4449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور