نرخ بیكاری هلند در كمترین سطح تاریخ

نرخ بیكاری هلند در كمترین سطح تاریخ شمال صنعت: نرخ بیكاری هلند به 3.2 درصد كاهش پیدا كرد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مركز آمار هلند اعلام نمود كه شمار بیكاران این كشور ماه دسامبر با ۲۲ هزار نفر كاهش به ۳۰۲ هزار نفر رسید تا بدین ترتیب نرخ بیكاری با ۰.۳ درصد كاهش نسبت به ماه قبل به سطح ۳.۲ درصدی برسد كه كمترین نرخ بیكاری این كشور از زمان ثبت آمار مربوطه شمرده می شود.
طی این مدت شمار شاغلان هلندی۳۳ هزار نفر بیش تر شده و به ۹ میلیون و ۲۸ هزار نفر رسیده است. نرخ مشاركت نیز كه نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۷۱.۴ درصد افزایش پیدا كرده است.
متوسط نرخ بیكاری هلند در بازه زمانی ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۲۴ درصد بوده كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۱۴ با ۷.۹ درصد و كمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به دسامبر۲۰۱۹ با ۳.۲ درصد بوده است.
از طرف دیگر نرخ تورم ایتالیا در ۱۲ ماه منتهی به دسامبر ۲۰۱۹ به ۰.۵ درصد افزایش یافت كه بالاترین تورم این كشور در طول شش ماه اخیر بوده است. این نرخ تورم كه ۰.۳ درصد بیشتر از پیش بینی های قبلی و همین طور تورم ماه قبل بوده است، بیشتر از همه تحت تأثیر افزایش تورم مواد غذایی و نوشیدنی قرار گرفته كه تورم آن به دو درصد رسیده است. تورم در بخش رستوران و هتلداری ۱.۳ درصد و در بخش حمل و نقل ۱.۲ درصد اندازه گیری شده است.
در میان سایر بخش های تورمی، تورم بخش ارتباطات از منفی ۶.۴ درصد به منفی ۶.۶ درصد و بخش آب و برق از منفی ۱.۴ درصد به منفی ۱.۶ درصد رسیده است. هسته تورمی كه تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به سبب نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی گیرد، در ماه دسامبر با ۰.۱ درصد كاهش نسبت به ماه قبل و به سطح ۰.۶ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم ایتالیا در بازه زمانی ۱۹۶۲تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۹۳ درصد بوده كه بالاترین تورم ثبت شده مربوط به نوامبر ۱۹۷۴ با ۲۵.۶۴ درصد و كمترین تورم نیز مربوط به ژانویه ۲۰۱۵ با منفی ۰.۶درصد بوده است.
در اتریش نیز نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به دسامبر ۲۰۱۹ با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱.۵ درصد افزایش یافت كه از ماه آگوست تابحال بی سابقه بوده است. این نرخ تورم بیشتر از همه تحت تأثیر هزینه آب و برق قرار گرفته است كه تورم آن از ۲.۲ درصد در ماه نوامبر به ۲.۸ درصد در ماه دسامبر افزایش پیدا كرده است. بر اساس ماهانه نرخ تورم اتریش در ماه دسامبر ۰.۷ درصد اندازه گیری شده است.
هسته تورمی كه تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به سبب نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی گیرد، در ماه دسامبر با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به سطح ۰.۸ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم اسپانیا در بازه زمانی ۱۹۵۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۲۱ درصد بوده كه بالاترین تورم ثبت شده مربوط به سپتامبر ۱۹۷۴با ۱۰.۲ درصد و كمترین تورم نیز مربوط به مارس ۱۹۵۹ با منفی سه درصد بوده است.1398/11/04
23:35:38
5.0 / 5
4725
تگهای خبر: بیكاری , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور