معاون سازمان راهداری به شمال صنعت خبر داد

باز كردن راه ۳۰ روستای هرمزگان و سیستان تا ۲۴ ساعت آینده

باز كردن راه ۳۰ روستای هرمزگان و سیستان تا ۲۴ ساعت آینده به گزارش شمال صنعت معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از باز بودن همه راه های فرعی و اصلی كشور به دنبال بارش برف و باران در روزها و هفته گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: حدود 30 روستا در استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان به دنبال سیل اخیر باقی مانده اند كه راه ندارند و همه تلاشمان را می نماییم تا 24 ساعت آینده این راه ها بازگشایی شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، به دنبال ورود سامانه بارشی در هفته گذشته و وقوع سیل در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان بیشتر از ۵۰۰ روستا راهشان مسدود شد و برخی دیگر از استانها نیز تا همین امروز به سبب بارش برف با مشكلاتی در راه های مواصلاتی شان مواجه گشتند. البته در ایام بعد از وقوع سیل هر روز از تعداد روستاهایی كه دسترسی زمینی به آنها نبود كاسته می شد.
حیدر مطاعی -معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- با اشاره به اینكه حدود ۳۰ روستا و محور روستایی در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان باقی مانده اند كه راه روستایی ندارند، به ایسنا اظهار داشت: از بامداد امروز تا كنون پنج راه روستایی در استان سیستان و بلوچستان بازگشایی شده است و در استان هرمزگان تنها پنج محور روستایی وجود دارد كه به سبب صعب العبور بودن هنوز بازگشایی نشده است اما همه تلاش خودرا می نماییم كه اگر اتفاق غیر مترقبه ای نیفتد همه راه های روستایی این دو استان را تا ۲۴ ساعت آینده بازگشایی نماییم. كه البته این كار برای استان سیستان و بلوچستان خیلی دشوار است.
او همینطور درباره آخرین وضعیت راه های اصلی و فرعی كشور اضافه كرد: با وجود بارش برف سنگین در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، اردبیل، همدان، كردستان، كرمانشاه، لرستان و ارتفاعات منتهی به چالوس هیچ كدام از راه های اصلی و شریانی مسدود نشده است چونكه در آماده باش ۱۰۰ درصد قرار داریم و بارش های صورت گرفته نیز به صورت ممتد و ادامه دار نبوده است.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار نمود: در هیچ جایی از كشور نقطه یا محوری وجود ندارد كه به حالت بحرانی رسیده و مشكلی در آن به وجود آمده باشد اما به صورت ۱۰۰ درصد در این ایام در آماده باش هستیم تا بتوانیم هر چه بهتر طرح راهداری زمستانی را اجرا نماییم.
مطاعی با اشاره به اینكه مردم اهتمام كنند در شرایطی كه كولاك در مسیری پیش بینی می شود، تردد خودرا به حداقل رسانده یا به زمان دیگری موكول كنند، اشاره كرد: به همه رانندگان سفارش می نماییم، پیش از تردد از جاده های برف گیر ضمن به روز كردن اطلاعات شان از مسیر و آب و هوای آن، الزامات اولیه مسافرت زمستانی مانند داشتن زنجیر چرخ را رعایت نمایند تا مشكلی برای خود و دیگر رانندگان ایجاد نكنند. چونكه اگر بعنوان مثال یك ماشین سنگین در آب وهوای برفی، الزامات مورد نیاز را رعایت نكند، نتنها موجب مسدودی یك محور و مسیر خواهد شد بلكه بیشتر از دو ساعت طول می كشد تا بتوانیم آن خودرو را جابه جا نماییم.
منبع:

1398/10/28
15:09:53
5.0 / 5
4345
تگهای خبر: خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور