رئیس سازمان راهداری به شمال صنعت خبر داد

سرعت بالا و نقص فنی عامل واژگونی اتوبوس تهران- گنبد

سرعت بالا و نقص فنی عامل واژگونی اتوبوس تهران- گنبد به گزارش شمال صنعت رئیس سازمان راهداری اظهار داشت: بر طبق اطلاعات و بررسی های اولیه سرعت بسیار زیاد و بروز نقص فنی در سیستم ترمز عامل سانحه واژگونی اتوبوس تهران- گنبد در بامدادان امروز بوده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، حدود ساعت ۲: ۳۳ دقیقه صبح امروز پنجشنبه ۱۹ دیماه اتوبوس تهران- گنبد در جاده فیروز كوه محدوده خطیركوه ورسك به دره سقوط كرد و در این حادثه برپایه آخرین اطلاعات و اخبار به دست آمده ۱۹ نفر از مسافران جان خویش را از دست داده و ۲۴ نفر مصدوم شدند.
عبدالهاشم حسن نیا - رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای - در اینباره به ایسنا اظهار داشت: برپایه اطلاعات و بررسی های اولیه به دست آمده سرعت این اتوبوس بسیار زیاد و حدود ۱۴۰ كیلومتر در ساعت برآورد شده است و به علت بروز نقض فنی در سیستم ترمز این حادثه برایش به جود آمد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این كه وظیفه كدام دستگاه و نهاد متولی است كه سیستم فنی اتوبوس ها را چك كند تا این قدر با حادثه مواجه نشوند اضافه كرد: دو مورد را در این حوزه می توان متذكر شد و آن این است كه اگر خودرویی معاینه فنی نداشته باشد و در جاده تردد كند بخش زیادی از این تقصیر به گردن شركت تعاونی است كه به او اجازه كار داده اما اگر به علل ثانویه ای بروز نقص فنی آن هم در سیستم ترمز به وجودآمده باشد عوامل بسیاری دارد كه باید آنرا بررسی كرد.
رئیس سازان راهداری اظهار داشت: این اتوبوس جزو ناوگان فرسوده یا بدون مجوز تردد نبوده چون كه همواره در جاده ها در حال تردد بوده است اما باید صبر نماییم تا نتیجه گزارش نهایی بررسی سوانح كه بعد از جلسه شنبه منتشر می شود، علت و عوامل اصلی را اعلام نماییم.
منبع:

1398/10/19
19:59:50
5.0 / 5
4844
تگهای خبر: خودرو , دستگاه , شركت , ناوگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور