با تصمیم وزارت صنعت؛

سقف و سابقه برای واردات كارتهای بازرگانی غیرتولیدی حذف شد

سقف و سابقه برای واردات كارتهای بازرگانی غیرتولیدی حذف شد به گزارش شمال صنعت وزارت صنعت، معدن و تجارت، در تصمیمی سقف و سابقه برای واردات ماشین آلات، مواد اولیه و قطعات خطوط تولیدی، برای كارتهای بازرگانی غیرتولیدی را حذف نمود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از كنفدراسیون صادرات ایران، با پیگیری های صورت گرفته از جانب كمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران پیرو مباحث مطرح شده در جلسه اعضای كمیسیون تسهیل تجارت و توسعه كسب و كار اتاق بازرگانی تهران با رئیس كل گمرك ایران و معاونان وی، سقف و سابقه برای واردات كارتهای بازرگانی غیرتولیدی، از جانب دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت حذف شد.

بر مبنای تغییرات جدیدی كه در سیستم ثبت سفارش انجام شده، مقدار مجاز واردات از جانب هر كارت بازرگانی غیرتولیدی، در یكسال برای هر شركت متفاوت می باشد كه این تفاوت، بسته به نوع شاخص ها و سوابق دارندگان كارت های بازرگانی غیرتولیدی دارد.

بر این اساس، سقف واردات بسته به شاخص ها و سوابق، از ۱۰۰ هزار دلار تا ۱۰۰ میلیون دلار متفاوت تعیین شده است.

هر یك از فعالان اقتصادی و دارندگان كارت های بازرگانی می توانند با رفتن به سامانه ثبت سفارش خود، از میزان سقف مجاز تعیین شده برای واردات خود، آگاه شوند. گفتنی است این تصمیم جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت، از اوایل هفته آینده عملیاتی خواهد بود.

گفتنی است، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران هم علاوه بر طرح این درخواست فعالان اقتصادی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران، در مكاتبه ای با رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهان حذف سقف و سابقه واردات كارتهای غیرتولیدی شده بود.


منبع:

1398/10/07
09:47:16
5.0 / 5
3924
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور