ترمز قطار اقتصاد آلمان كشیده شد

ترمز قطار اقتصاد آلمان كشیده شد شمال صنعت: رشد اقتصادی آلمان طبق اعلام وزارت اقتصاد این كشور صفر شده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از رویترز، وزارت اقتصاد آلمان در گزارش جدید خود اعلام نمود كه با وجود افزایش درآمد شهروندان آلمانی در اولین ماه از آخرین فصل سال، رشد اقتصادی این كشور در سطح صفر درصدی باقی مانده و نتوانسته است از ركود بیرون رود. بخش صنعت نیز كه در سال های اخیر یكی از موتورهای محرك رشد اقتصادی آلمان محسوب می شد هنوز نتوانسته است از ركود عمیق بیرون رود.
تنش های اخیر تجاری و مساله برگزیت هنوز دو ریسك اصلی خارجی بر سر راه رشد اقتصاد صادرات محور آلمان معرفی شده است. طبق اعلام این وزارت خانه، میزان سفارشات و فروش كارخانجات صنعتی هنوز در سطح پایینی قرار دارد و بیشترین كاهش نیز مربوط به سفارشات خارجی بوده است.
شاخص مدیران خرید در ماه دسامبر وضعیت بهتری نسبت به ماه قبل داشته است كه بخش بزرگی از بهبود آن مربوط به بخش خدمات بوده است. قبل تر بانك مركزی آلمان اعلام نموده بود كه این كشور سال آینده نیز سال سختی را پیش روی خود خواهد داشت و احیای صادرات و نیز افزایش تمایل مصرف كنندگان به خرج بیشتر امری زمان بر خواهد بود.
وزارت اقتصاد آلمان در گزارش خود ابراز امیدواری كرده است كه با وجود ثبت رشد صفر درصدی در ماه گذشته، رشد اقتصادی برای مجموع سال ۲۰۱۹ برابر ۰.۵ درصد و برای سال آینده برابر ۰.۶ درصد باشد. انجمن بازرگانی آلمان آگهی داده است كه تمایل كسب و كارهای بزرگ در این كشور برای استخدام نیروی جدید كاهش پیدا كرده و این مساله كار را برای تقویت مخارج مصرف كننده دشوار خواهد ساخت.
طبق اعلام مركز آمار اتحادیه اروپا، اقتصاد آلمان كه بعد از ۹ سال رشد مثبت اقتصادی متوالی در نیمه نخست امسال با رشد منفی مواجه گردید، در سه ماهه سوم سال تنها ۰.۱ درصد رشد كرد كه پایین ترین سطح رشد به ثبت رسیده در سطح منطقه یورو بوده است. در سه ماه منتهی به ژوئن رشد اقتصادی این كشور، منفی ۰.۱ درصد بوده است. آلمان یك سوم كل حجم تولیدات ناخالص داخلی منطقه یورو را در اختیار دارد اما سال قبل رشد اقتصادی بسیار ضعیفی را به ثبت رساند، به شكلی كه تنها ایتالیا رشد كمتری از آلمان را تجربه نمود.
منبع:

1398/09/26
13:30:30
5.0 / 5
4628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور