معاون وزیر صنعت خبر داد

توسعه اكتشافات معدنی در دستور كار

توسعه اكتشافات معدنی در دستور كار به گزارش شمال صنعت معاون وزیر صمت از برنامه ایمیدرو برای توسعه اكتشافات اطلاع داد و اظهار داشت: ۴ هزار معدن كوچك در كشور غیرفعال هستند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، خداداد غریب پور امروز چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸ در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری ایمیدرو و دانشگاه صنعتی امیركبیر، با اشاره به اینكه توسعه اكتشافات، ورود سرمایه گذار خارجی به بخش معدن و احیای معادن كوچك از برنامه های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است، اظهار داشت: در این عرصه ها، دانشگاه ها برای پیشبرد این برنامه ها، می توانند ایمیدرو را یاری كنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: فعال سازی معادن غیرفعال در چارچوب طرح احیا و فعال سازی و توسعه معادن كوچك مقیاس، در برنامه قرار دارد، به نحوی كه حدود ۴ هزار معدن كوچك غیرفعال در كشور وجود دارد كه تابحال ۵۵ معدن فعال گشته است.

وی خاطرنشان كرد: در كنار برنامه هایی كه در این راستا در مركز استارت آپ ایمیدرو با هدف جذب ایده های نوین توسعه ای در بخش معدن و صنایع معدنی بوجود آمده و می تواند همگام با توسعه دانش و فناوری ها، در این بخش ایفای نقش كند؛ در این میان دانشگاه های مختلف همچون دانشگاه صنعتی امیركبیر می توانند در این مركز فعالیت كنند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح كرد: برپایه آمارهای موجود، ایمیدرو امسال در حوزه بودجه پژوهشی رشد ۵۰ درصدی و در حوزه آموزشی رشد ۱۰۰ درصدی داشته است؛ البته تاكید ما بر این است كه مبحث بومی سازی و توجه به فناوری و دانش روز هم ملاك ارزیابی ها قرار گیرد.

همینطور احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر هم در این مراسم با اشاره به شروع همكاری ها میان این دانشگاه و ایمیدرو، اظهار داشت: باید تلاش نماییم طرح های اثرگذار با این سازمان داشته باشیم؛ این در شرایطی است كه این سازمان بودجه مناسبی برای تحقیقات دارد كه دانشگاه ها، مراكز تحقیقاتی و محققان می توانند با تدوین طرح های تحقیقاتی موثر، از این بودجه استفاده كنند.

معتمدی با اشاره به اینكه این دانشگاه برپایه قراردادی كه با اتاق بازرگانی تهران دارد، درحال پیگیری پروژه های مختلف همچون پروژه های معدنی است؛ خاطرنشان كرد: بنا به این گزارش، برپایه تفاهم نامه مذكور، مقرر است جشنواره بهره وری در حوزه صنایع معدنی با محوریت دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار گردد.

1398/09/20
17:24:44
5.0 / 5
4130
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور