بنایی:

دولت برای حذف یارانه معیشتی نباید به فاكتورهای وزارت كار استناد كند

دولت برای حذف یارانه معیشتی نباید به فاكتورهای وزارت كار استناد كند به گزارش شمال صنعت نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با عنایت به عدم برخورداری دهك های پایین جامعه از یارانه معیشتی حاصل از اصلاح قیمت بنزین، اظهار داشت: فاكتورهای مد نظر وزارت كار، نه تنها ملاك های مناسبی برای پرداخت یارانه معیشتی نیست بلكه دولت نیز نباید به این شاخص ها استناد كرده و یارانه نقدی مردم را برمبنای آن حذف كند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، حمید بنایی در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشكر از ملت بیدار و همیشه در صحنه ایران اسلامی اظهار نمود: خاضعانه در مقابل بصیرت مردم و جدا كردن راه شان از دشمنان داخلی و خارجی باوجود اعتراض جدی و بجای شان به نحوه تصمیم گیری مسئولان اجرایی سر تعظیم فرود می آورم كه اینگونه پای نظام و رهبر ایستادند.
وی ادامه داد: مردم شریف ما از ضعف و كم كاری واضح مسئولین در تصمیم گیری های اقتصادی، سیاسی، بی تدبیری و فرار از گفت وگوی مستقیم با ملت گلایه دارند و فراموش نخواهند كرد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس با اشاره به اینكه "در مجلس نماینده و نماینده تر نداریم"، اظهار داشت: نمایندگی قائم به شخص است و قرار نبوده نظر یكی از نمایندگان در سوژه سهمیه بندی و گرانی بنزین به پای تمامی نمایندگان نوشته شود.
بنایی با اشاره به دوراندیشی و جوانمردی رهبر انقلاب در قضیه سهمیه بندی بنزین، عنوان كرد: ایشان فرمودند كه هر گونه اقدامی درباب این مصوبه در مجلس، در قالب مصوبات شورای عالی امنیت ملی باشد و از آن تخطی نشود و شرایط حساس كشور مورد توجه قرار گیرد كه به همین جهت نظر كارشناسان و مصوبات مربوطه در این خصوص را پذیرفتیم و همپای دولت در جهت ایجاد قوانینی كه موجب كنترل هرچه بهتر گرانی گردد، تلاش خواهیم نمود، اما یادمان نرود كه اگر دوراندیشی رهبر انقلاب نبود، معلوم نبود كه دولت چگونه می خواست سوژه را مدیریت كند.
وی در ارتباط با تخصیص افزایش درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به دهك های پایین جامعه اظهار داشت: برمبنای گزارشات رسیده خیلی از مردم و روستائیان در كشور و حوزه انتخابیه یارانه معیشتی دریافت نكردند، بدین سبب استفاده از فاكتورهای اطلاعاتی مردم برای قطع یارانه نقدی فاجعه بار است و دولت توانایی تشخیص میزان درآمد و ثروت خانوار را ندارد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس اشاره كرد: فاكتورهای مد نظر وزارت كار نه تنها ملاك های مناسبی برای پرداخت یارانه معیشتی نیست بلكه دولت نیز نباید به این شاخص ها استناد كرده و یارانه نقدی مردم را برمبنای آن حذف كند.
بنایی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) در خصوص توجه ویژه به قشر محروم اظهار داشت: یك دفعه در خبرها می خوانیم كه دولت خواهان استمرار معافیت مالیاتی اصحاب هنر و رسانه شده است، اگر می خواهید معافیت مالیاتی را برای هنرمندان برقرار كنید برای همه هنرمندانی برقرار سازید كه در دل شهرها به دور از امكانات و اعتبارات در حال خدمت به شهر و كشور خود هستند.
وی در ارتباط با حوزه انتخابیه اش، از وزیر بهداشت جهت نهایی سازی ایجاد مجتمع آموزش عالی سلامت و تخصیص پزشكان متخصص به بیمارستان آیت الله مدنی بجستان تشكر كرد و خواهان عملیاتی شدن سایر مصوبات سفر وی شد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس از وزیر راه و شهرسازی در راه اندازی فرودگاه گناباد تا آخر سال تشكر كرد و تكمیل باقیمانده جاده بجستان- فردوس را درخواست نمود.
بنایی همین طور از وزیر نفت جهت آغاز پروژه گازرسانی به روستاهای گناباد و بجستان قدردانی نمود و خواست كه در گازرسانی به سایر روستاهای حوزه انتخابیه اش تسریع گردد.
وی در تذكر دیگری به وزیر نیرو خواهان اقدام جهت انجام تعهدات در ارتباط با مشكلات آب آشامیدنی بجستان شد و همین طور از وزیر میراث فرهنگی و گردشگری خواست كه ورود و توجه جدی تری در این خصوص در حوزه انتخابیه اش داشته باشد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس از وزیر علوم نیز خواست كه با عنایت به ظرفیت بالای علمی حوزه انتخابیه با عنایت به درخواست نخبگان، اساتید، مسئولین و مردم منطقه نسبت به ارتقای مجتمع آموزش عالی گناباد به دانشگاه اقدام گردد و شورای عالی هماهنگی اقتصادی و سران قوا نسبت به اصلاح مصوبه پرداخت خسارت برای سال 95 اقدام نمایند.
بنایی همین طور با عنایت به نزدیك شدن به ایام پایانی سال از دولت خواست كه نظارت بیشتری بر قیمت ها و اجناس داشته و تمهیدات لازم برای پرداخت كمك های نقدی و بسته های حمایتی به دهك های پایین داشته باشند.
او در آخر نطق خود با اشاره به نزدیك شدن به ایام انتخابات اظهار داشت: دشمن به عدم حضور ما در پای صندوق ها چشم دوخته كه تردید نیست مردم بار دیگر با حضور فعال خود با وجود گله مندی از سوء مدیریت ها به صحنه خواهند آمد و چشم دشمن را كور خواهند كرد، بدین سبب نكند در رقابت هایمان از مدار اخلاق دور شویم و برای اثبات خود به نفی دیگران بپردازیم.
منبع:

1398/09/18
13:47:07
5.0 / 5
4718
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور