بورس ركورد شكست

بورس ركورد شكست به گزارش شمال صنعت شاخص بورس امروز درحالی به ۳۳۲ هزار و ۵۶۷ واحد رسید كه می توان گفت ركورد خود در نیمه مهر امسال كه ۳۲۷ هزار و ۳۰۵ واحد بود را شكسته است و هیچ یك از شركت ها در بورس و فرابورس منفی نبودند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، معاملات امروز (یكشنبه) در بورس اوراق بهادار تهران درحالی به پایان رسید كه شاخص كل بازار با رشد ۴۹۴۲ واحدی نسبت به روز گذشته به ۳۳۲ هزار و ۵۶۷ رسید. شاخص كل هم وزن هم با رشد ۱۷۳۷ واحدی رقم ۱۰۲ هزار و ۷۹۹ واحد را تجربه نمود.
همینطور ارزش بازار امروز به بیشتر از یك میلیون و 213 هزار میلیارد تومان رسید كه نسبت به روز گذشته كه بیشتر از یك میلیون و ۱۹۵ هزار میلیارد تومان بود، با افزایش همراه می باشد.
بر این اساس، بازار سرمایه درحالی چنین ترازی را تجربه نمود كه در روز ۱۳ مهرماه شاخص كل این بازار ۳۲۷ هزار و ۳۰۵ واحد بود كه این مقدار بالاترین ركورد در بورس بود كه امروز این ركورد شكسته شد.
معامله گران بورس امروز ۵۴۴ معامله به ارزش ۲۳۰۹ میلیارد تومان انجام دادند كه این تعداد معامله و ارزش آن نسبت به معاملاتی كه در روز گذشته انجام شده افزایش یافته است.
امروز هم همانند روز گذشته هیچ كدام از شركت ها تأثیر منفی در بازار نداشتند و بانك ملت، فولاد مباركه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی چادرملو، س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و فولاد خراسان شاخص بورس را بالا بردند.
بانكهای ملت، تجارت و اقتصاد نوین، داروسازی زهراوی، سایپا، فولاد مباركه اصفهان و گروه مپنا نمادهای پربیننده امروز بازار سرمایه بودند.
رشد ادامه دار فرابورس
فرابورس هم مانند بورس رشد خویش را نسبت به روزهای گذشته حفظ كرد و با ۵۳ واحد رشد در رقم ۴۲۸۲ ایستاد.
معامله گران در فرابورس امروز ۳۷۷ معامله به ارزش ۵۵۲۹ میلیارد تومان انجام دادند.
در بازار فرابورس هم مانند بازار بورس هیچكدام از نمادها تأثیر منفی نداشتند و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت شیراز، پتروشیمی مارون، شركت آهن و فولاد ارفع و سهامی ذوب آهن اصفهان بیشترین تأثیر مثبت را روی بازار فرابورس داشتند.
نمادهای پربیننده بازار فرابورس امروز گروه صنایع كاغذ پارس، سهامی ذوب آهن اصفهان، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، بازرگانی و تولیدی مرجان كار، توزیع داروپخش و زرین معدن آسیا بودند.1398/09/17
14:02:21
5.0 / 5
4396
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازرگانی , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور