دلیری در رویداد نوآورانه شناسایی و حمایت از ایده های حوزه تایر:

ترمزی برای دانش و عقل وجود ندارد

ترمزی برای دانش و عقل وجود ندارد به گزارش شمال صنعت معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاكید بر آن كه كسب و كار نوین در حال جایگزینی با كسب و كارهای سنتی است، اظهار داشت: شركت های استارتاپ تحول آفرین هم اكنون برند شده اند و تمام اقتصاد ما باید به همین سمت برود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، علیرضا دلیری امروز در رویداد نوآورانه شناسایی و پشتیبانی از ایده های حوزه پایه كه در دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار شد، اظهار داشت: طی سال های فعالیت خود در معاونت علمی با تمركز بر اقتصاد دانش بنیان این جرقه بوجود آمد كه شركت های سنتی و بزرگ می توانند تحول زا باشند و طی یك الی دو سال قبل هم تلاش كردیم به حوزه فعالیت این شركت ها ورود داشته باشیم، اما در ابتدا نتوانستیم با آنها تطابق لازم را پیدا نماییم.
وی با تاكید بر آن كه كسب و كار در دنیا تغییر ماهیت داد و كسب و كار نوین جایگزین سنتی شده است، اظهار داشت: در كشور ما هم شركت های پتروشیمی، سیمان، معدن و غیره كه زمانی برند بودند، هم اكنون عقب رفتند و شركت های استارتاپی تحول آفرین به جای آنها مطرح شده اند؛ این یعنی تمام اقتصاد ما لاجرم باید به همین سمت برود، چون كه ترمزی برای فكر و دانش و عقل وجود ندارد و اینها سبب تحول هستند.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به این كه هدف من دو گروه جامعه هستند، اضافه كرد: گروه اول دوستان ما در شركت های تولیدی هستند كه به آنها سفارش می نماییم راهی كه آغاز كرده اند (حمایت از ایده های نوآور) را ادامه دهند، چون كه در غیر این صورت ترمز آنها متوقف خواهد شد.
وی ضمن سفارش به شركت های تولیدی برای طراحی اكوسیستم داخلی، اظهار داشت: خروجی استارتاپ ها باید به صنایع شما و صنایع مشابه شما تزریق شود و ما هم در معاونت علمی چه به لحاظ تأثیر در بوروكراسی سیستم دولتی و چه به لحاظ حمایت های مادی و معنوی، حمایت خواهیم كرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونن علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه كرد: دیگر مخاطبان من جوانان بخصوص دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر كبیر هستند كه باید به حل مسائل صنایع بزرگ ورود كنند، چون كه حل این مسائل تولید ناخالص ملی را تحت تأثیر قرار داده و باعث تغییر نرخ اشتغال بخصوص افزایش اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی خواهد شد.
وی با عرضه مثالی، اظهار داشت: دانشكده كشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد رویدادی برگزار كرد كه شركت های مواد غذایی حضور داشتند و تحقیقات دانشجویی بر حل مساله این شركت ها متمركز شد كه خروجی آن جذب دانشجویان در شركت ها، ارتقای محصول شركت ها از جانب دانشجویان یا ثبت شركت دیگری بود كه به شركت های فوق خدمات عرضه می داد و به عبارتی حاصل این كار اشتغال ۱۰۰ درصدی بود.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در انتها با اشاره به این كه حضور در بازارهای داخلی و بین المللی از اعتماد كردن صنایع به استارتاپ ها حاصل می شود، اظهار نمود: فكر و دانش، پول به دنبال خودش می آورد و در صورت اعتماد صنایع خروجی كار موفقیت آمیز خواهد بود.1398/09/12
21:56:28
5.0 / 5
4399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور