سخنگوی ستاد تنظیم بازار خبر داد

ذخیره بیشتر از ۱۰ میلیون تن كالا

ذخیره بیشتر از ۱۰ میلیون تن كالا به گزارش شمال صنعت سخنگوی ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: هم اكنون 50 هزار تن برنج از محل ذخایر در شبكه های توزیع عرضه شده و برنج را با نرخ 6300 تومان در اختیار شبكه های توزیع قرار می دهیم.


به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا كلامی اظهار داشت: در ستاد تنظیم بازار بیشتر از ۱۴ وزارت خانه و دستگاه های اجرایی حضور دارد و تصمیات فرا دستگاهی صورت می گیرد. وی افزود: از شروع سال با برنامه ریزی، تامین كالا صورت گرفته است و مشكلی در تامین كالاهایی، چون روغن، شكر و برنج نداریم، برای اینكه واردات و تولید این كالاها به اندازه نیاز صورت گرفته است.
كلامی اضافه كرد: در حلقه توزیع نیز با شركت های پخش، بنكداران و فروشگاه های زنجیره ای در ضمن ۲ هفته اخیرجلساتی انجام شد و ان ها قول مساعد دادند كه كالا به اندازه كافی با تخفیف در بازار ارائه شود.
وی اضافه كرد: نظارت های مستمر در بازار تا اختتام ماه رمضان صورت می گیرد و هر هفته جلسه ستاد تنظیم بازار انجام می شود.
كلامی با اشاره به اینكه هم اكنون ۵۰ هزار تن برنج از محل ذخایر در شبكه های توزیع ارائه شد اظهار داشت: برنج را با نرخ ۶۳۰۰ تومان در اختیار شبكه های توزیع قرار می دهیم و انان نیز ۶۵۰۰ تا ۶۷۰۰ تومان بستگی به كیفیت برنج در اختیار مردم قرار می دهند.
وی اضافه كرد: به همه شبكه های توزیع همچون كارمندی و تعاونی اعلام كردیم تا اگر كالایی نیاز داشته باشند در اختیارشان قرار دهیم.
كلامی بیان كرد: ۵ تا ۷ هزار تن گوشت قرمز منجمد گوساله وارداتی از محل ذخایر به شكل سهمیه بندی و بر طبق اعلام اسامی وزارت كشور با نرخ ۴۰ هزار تومان در اختیار افراد قرار می گیرد.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار بیان كرد: علاوه بر كمیته امداد و بهزیستی هر دستگاهی تقاضا دهد گوشت به ان ها عرضه می شود.
وی با اشاره به اینكه بازار روغن به شدت رقابتی است بیان كرد: از محل ذخایر ۳۰ هزار تن روغن خام را در اختیار تولیدكنندگانی كه راغب هستند تا روغن را با ۱۵ درصد تخفیف و زیر قیمت عرضه كنند قرار می دهیم، ما تاكید داریم تا سهمیه روغن به دست سرپرست خانوار برسد.
كلامی بیان كرد: ۳۰ هزار تن شكر با ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار شبكه توزیع قرار می گیرد تا مشكلی در تامین شكر در بازار وجود نداشته باشد.


منبع:

1398/09/09
22:55:02
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور