مدیرعامل شركت نمایشگاه های بین المللی خبر داد

برگزاری نمایشگاه دائمی محصولات ساخت ایران

برگزاری نمایشگاه دائمی محصولات ساخت ایران شمال صنعت: مدیرعامل شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران از طراحی و برگزاری نمایشگاه دائمی محصولات ساخت داخل در نمایشگاه بین الملی تهران آگاهی داد.


بهمن حسین زاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به تاكید مقام معظم رهبری در سخنانشان و دستور وزیر صمت، برای پیگیری برگزاری نمایشگاه محصولات داخلی با هدف افزایش ظرفیت ساخت داخل كمیته ای در شركت نمایشگاه ها فعال شد تا با بررسی تمام ابعاد ماجرا این طرح به بهترین شكل ممكن اجرایی شود. تابحال نیز شركت نمایشگاه ها برنامه های خودرا در راه پشتیبانی از تولید ملی پیگیری كرده و در تابستان برای نخستین بار نمایشگاه ساخت داخل به همت وزیر صمت برگزار و قراردادهای داخلی سازی با هدف كاهش میزان خروج ارز از كشور به مرحله نهایی رسید.
وی با اشاره به ضرورت استفاده از تجربه سایر كشورها در برگزاری نمایشگاه های اقتصادی بیان كرد: این كمیته تفاوت های موجود در حوزه نمایشگاهی ایران با سایر كشورها را بررسی نموده تا در نهایت به یك مدل جامع برسد. اگر نمایشگاه پویایی لازم را نداشته باشد رسما تبدیل به یك موزه می شود و ما قصد نداریم كه به این مساله برسیم.
مدیرعامل شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران با بیان این كه مدل طراحی شده برای این نمایشگاه در سه محور اصلی طراحی شده است، توضیح داد: محور اول حوزه مغزافزار است كه شامل فعالیت های شركت نمایشگاه ها، سازمان ایدرو، معاونین صنایع و معادن و میزهای ساخت داخل شود. در حوزه سخت افزار محوریت با محیط فیزیكی و تجهیزاتی است كه در نمایشگاه ها وجود دارد. نمایشگاه بین المللی تهران با ۴۰۰۰ مترمربع سخت افزار مطلوبی برای پیگیری طرح ها در اختیار قرار می دهد.
حسین زاده افزود: سومین محور كه پراهمیت ترین محور به حساب می آید حوزه نرم افزار است در این عرصه چگونگی برگزاری نمایشگاه، نحوه ی فعال كردن شركت های دانش بنیان، كارآفرینان و دانشگاه ها لحاظ می شود. هدف ما این است كه با اصلاح پروسه به سمتی برویم كه نمایشگاه اهداف كلانی را در حوزه اقتصادی پاسخگو باشد.
بگفته مدیرعامل شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران امروز نمایشگاه ها در جهان سهم قابل توجهی از جی دی پی دارد. دلیل این مساله به نمایش گذاشتن دستاوردها نیست، برای اینكه این كمترین برداشتی است كه می توان از نمایشگاه داشت. بلكه باید هدف غربالگری اطلاعات و اتصال حلقه های كارآفرینی و بازار به یكدیگر باشد و نمایشگاه درانتها پاسخ به این پرسش مهم را عرضه نماید كه ساخت و تولید یك كالا چقدر به صرفه بوده و چه میزان نیازی را باید شامل شود.
وی با اشاره به برقراری سامانه نیازمندی های اقتصادی كشور در شركت نمایشگاه ها اظهار نمود: با استفاده از این سامانه تمامی مولفه ها به فعالان بخش های مختلف اقتصاد ارائه می شود تا در نهایت درباره تولیدات كشور تصمیم گیری شده و حداكثر ظرفیت های موجود فعال شوند.
مدیرعامل شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران اشاره كرد: متاسفانه در ایران بخش هایی از ظرفیت های صنعت نمایشگاهی مغفول مانده كه خوشبختانه با دستور مقام معظم رهبری پیگیری های جدی شروع شده تا بتوان ظرفیت های تولیدی كشور را به بهترین شكل ممكن فعال كرد. در شرایط تحریم تنها راه ما توجه به ظرفیت داخل و اصول اقتصاد مقاومتی است و نمایشگاه تلاش می كند در این عرصه تمام توان خودرا پای كار بیاورد.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، در ماه های گذشته با عنایت به تحریم یك جانبه اقتصاد ایران از طرف آمریكا مسئولان كشور تاكید جدی بر ضرورت استفاده از حداكثر توان داخلی برای تولید و رفع نیازهای كشور داشته اند.
در ماه های گذشته تولیدات ایرانی توانسته اند بازار خود در عرصه بین المللی را حفظ كند و در سال ۱۳۹۷ بیشتر از ۴۰ میلیارد دلار آمار صادرات غیرنفتی ایران بود.
منبع:

1398/09/08
10:21:48
5.0 / 5
4809
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور