تازه ترین اخبار از تقسیط و تخفیف عوارض آزادراه های الكترونیكی

تازه ترین اخبار از تقسیط و تخفیف عوارض آزادراه های الكترونیكی به گزارش شمال صنعت مدیركل نظارت بر بهره برداری آزادراه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود كه هر دو خواسته اتحادیه ها و اصناف بخش خصوصی در رابطه با حمل و نقل جاده ای كه از آزادراه های دریافت عوارض الكترونیكی تردد می كنند، قابلیت تحقق دارد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، درپی اعلام خبری در خصوص ارسال پیامك عوارض آزادراهی برای خودرو های عمومی و سنگین از جانب خیراله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و اینكه فعلا از قسطی شدن این عوارض خبری نیست، واكنش های مختلفی عنوان شد.
رحمت حاج محمدعلی –رییس اتحادیه سواری كرایه- در اینباره اظهار داشته بود: حدود ۳۰۰۰ راننده در چهار آزادراه كه عوارض شان به صورت الكترونیكی پرداخت می شود، در تردد هستند كه اخیرا بعد از هشت ماه پیامك عوارض الكترونیكی برای آنها به تدریج ارسال شده است. آنها بین ۵۰۰ هزار تومان تا بیشتر از دو میلیون تومان عوارض آزادراهی برایشان پیامك شده است كه حتی اگر حداقل این مبلغ را هم برای همه سه هزار نفر محاسبه نماییم به عددی معادل ۱.۵ میلیارد تومان می رسد.
وی خاطرنشان كرده بود: راننده ای كه هر روز كار می كند و درآمد یومیه اش بسته به كار روزانه اوست چگونه می تواند هزینه های میلیون تومانی را بابت عوارض آزادراهی كه بعد از هشت ماه برای او پیامك می شود پرداخت كند؟ اگر می خواهند این هزینه را از راننده ها دریافت نمایند، باید ضمن در نظر گرفتن تخفیف های مذكور، آنرا بگونه ای به صورت مرحله ای و قسطی از رانندگان دریافت نمایند كه به آنها فشار نیاید.
اما حالا محمدرضا زمانیان - مدیركل نظارت بر بهره برداری آزادراه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای – در اینباره در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: هر دو خواسته رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی بین شهری قابل تحقق است و مشكلی از نظر اداری وجود ندارد.
وی ادامه داد: برای تخفیف هایی كه قبل از این به آن اشاره شد و مصوبه قانونی دارد، رانندگان می توانند به معاونت ساخت و توسعه آزادراه ها مراجعه نموده و نسبت به اعمال آن اقدام كنند؛ چون كه برای شناخته شدن این وسایل حمل و نقل بعنوان خودرو های عمومی تعاریف مشخصی وجود دارد و همه آنها با جزئیات آمده است.
مدیركل نظارت بر بهره برداری آزادراه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: برای قسطی و مرحله ای شدن این عوارض هم با عنایت به اینكه بعد از حدود هشت ماه، بدهی رانندگان خودرو های عمومی و سنگین تلنبار شده و به مبالغ هنگفتی رسیده است، می توانند از راه شركت سپندار و شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل مذاكرات خویش را در این زمینه انجام دهند؛ گرچه تا كنون دستورالعملی دراین باره صادر نشده است.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، این اظهارات نشان داده است كه قسطی شدن عوارض آزادراهی برای خودرو های عمومی و سنگین محتمل است اما باید دید جزئیات و مكانیزم آن كی و چگونه اعلام می شود؛ چون كه بر مبنای آخرین اخبار و اطلاعات رسیده مهلت پرداخت این عوارض ۴۸ ساعته بوده و معلوم نیست برای رانندگانی كه نمی توانند عوارض شان را پرداخت كنند، چه پیامدی دارد؟1398/09/03
09:44:41
5.0 / 5
4356
تگهای خبر: توسعه , خودرو , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور