وزارت صنعت اعلام كرد:

اعلام آمادگی یونیدو برای توسعه همكاریهای صنعتی با ایران

اعلام آمادگی یونیدو برای توسعه همكاریهای صنعتی با ایران به گزارش شمال صنعت سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو)، برای توسعه همكاریهای صنعتی با ایران اعلام آمادگی كرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، برات قبادیان، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با لی یانگ، دبیر كل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، در مورد توسعه همكاریهای دوجانبه میان ایران و این سازمان مهم صنعتی، گفتگو كردند.
دبیر كل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) ضمن تشریح مأموریت های این سازمان در جهت اجرای اهداف توسعه پایدار صنعتی سازمان ملل متحد، آمادگی خویش را برای اجرای پروژه های مشترك با ایران در این راستا اظهار داشت.
وی در ادامه به بعضی از پروژه های مشترك ایران و یونیدو همچون پروژه توسعه پایدار صنعت سنگ در ایران، بهبود كسب و كارهای كوچك و متوسط در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره و اظهار نمود: علاوه بر این موارد، آمادگی یونیدو برای همكاری بیشتر با ایران در آینده ای نزدیك را اعلام می دارم.
در این نشست همچنین، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن وتجارت گزارشی از پروژه های خاتمه یافته، در حال اجرا و در نوبت اجرا به صورت مشترك با یونیدو را ارائه و خاطرنشان كرد: این پروژه ها در حوزه های حفظ محیط زیست، كارآیی منابع، بهبود زنجیره ارزش در صنایع و كشاورزی، صنعت سبز و ایجاد اشتغال پایدار بوده است.
قبادیان در ادامه اظهار نمود: این پروژه ها همچون پروژه های اولویت دار توسعه صنعتی در "برنامه ششم توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ایران" طی سال های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ هستند.
وی همینطور پروژه های ظرفیت سازی تجارت، كارآیی و بهره وری انرژی در صنایع كلیدی انرژی بر، تعویض گازهای مخرب كارخانجات یخچال سازی و ایجاد اشتغال پایدار برای زنان، جوانان و افراد معلول را همچون پروژه های در حال اجرا با همكاری یونیدو دانست.
معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به پروژه توسعه زنجیره ارزش ماهیگیری و صنایع وابسته در چابهار، پروژه توسعه سكونت پایدار مهاجرین افغانی در ایران و نوآوری در پروژه توسعه منطقه استان بوشهر اشاره و خواهان تامین مالی پروژه توسعه پایدار صنعت سنگ از جانب یونیدو شد تا این پروژه هرچه سریعتر به مرحله عملیاتی برسد.
قبادیان در ادامه خواهان كمك مالی ۱/۵ میلیون دلاری "GEF" برای تكمیل پروژه بهبود بهره وری و بهینه سازی مصرف انرژی از جانب یونیدو در ایران شد.
در آخر معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن وتجارت به نمایندگی از وزارت صنعت، معدن و تجارت از دبیركل توسعه صنعتی ملل متحد برای حضور در ایران و بازدید از پروژه های مشترك با یونیدو دعوت به عمل آورد و خاطرنشان كرد: بزودی از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت بعنوان مرجع ملی یونیدو در ایران از دبیركل توسعه صنعتی ملل متحد به صورت رسمی دعوت به عمل خواهد آمد.


1398/08/18
14:49:07
5.0 / 5
4350
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور