تداوم رشد ترانزیت در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری

تداوم رشد ترانزیت در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری شمال صنعت: آمارهای جدید سازمان راهداری نشان داده است در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری ترانزیت ۲۰ درصد رشد داشته است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، برپایه این آمار در ۹ ماهه ابتدایی سال ۹۶ بیش از شش میلیون و ۸۰۰ هزار تن كالا از ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی ایران ترانزیت شده كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۰ درصدی را نشان داده است.
در طول این مدت سهم كالاهای غیرنفتی بیش از چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تن و سهم كالاهای نفتی حدودا دو میلیون تن بوده است.
این آمار در حالی به ثبت رسیده كه با عنایت به برخی مسائل به وجود آمده در ماه های اخیر وضعیت برخی از مرزهای غربی ایران عادی نبوده است.
مانند آمارهای گذشته بندر شهید رجائی همچنان در عرصه ورودی كالاهای ترانزیتی بیشترین عملكرد را داشته و در طول این مدت با ثبت حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن، ۳۶ درصد از فعالیت را به خود مختص كرده است.
مرز پرویزخان هم كه در طول ماه های گذشته فعالیتی نداشته به علت عملكرد مثبت در شش ماهه نخست سال جاری همچنان با ۱۵ درصد سهمی جدی را در این عرصه به خود اختصاص داده و بعد از آن مرز بازرگان عملكردی ۱۱ درصدی داشته است.
از نظر مبدا و مقصاد كالاهای ترانزیتی همچنان عبور كامیون ها از مبدا عراق به مقصد امارات كه حامل فرآورده های نفتی بوده اند بیشترین سهم را در این حوزه به خود اختصاص دادند.
سازمان راهداری پیش بینی كرده با ازسرگیری ترانزیت فرآورده های سوختی در ایران و همینطور ازسرگیری فعالیت مرزهای پرویزخان و باشماغ بار دیگر روند رو به رشد ترانزیت ایران به تثبیت برسد و رشد ثبت شده از ابتدای سال جاری به روند خود ادامه دهد.1396/10/22
22:58:13
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور