در گزارش شمال صنعت عنوان شد

پیش بینی واردات 3میلیون تن گندم از طرف دولت

پیش بینی واردات 3میلیون تن گندم از طرف دولت به گزارش شمال صنعت رئیس كمیسیون كشاورزی اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینكه پیش بینی می شود دولت 3 میلیون تن گندم وارد كند، اظهار داشت: اگر قرار به واردات است، دولت باید اجازه واردات را به بخش خصوصی بدهد.


كاوه زرگران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دولت برای ذخیره سازی گندم مورد نیاز خود تصمیم دارد امسال گندم وارد كند؛ ایران سالانه به ۱۲ میلیون تن گندم نیاز دارد كه ۹ میلیون تن برای نانوایی ها و ۳ میلیون تن مربوط به صنف و صنعت است كه به مصرف داخلی می رسد. رئیس كمیسیون كشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران اضافه كرد: امسال دولت اعلام نموده كه ۸ میلیون تن گندم از كشاورزان خریداری نموده است كه بنا بر این نیاز به واردات ۳ میلیون تن گندم وجود دارد.
وی اشاره كرد: با عنایت به اینكه بخش خصوصی نیز در چارچوب صنف و صنعت، توانایی واردات گندم دارد، باید دولت اجازه دهد كه بخش خصوصی گندم وارد كند، چونكه این واردات می تواند تبدیل به كالاهای با ارزش افزوده شده و صادرات صورت گیرد، حتی این گندم وارداتی می تواند بعد از فراوری به آرد تبدیل گشته و مجدد صادر شود.


منبع:

1398/08/02
18:59:52
5.0 / 5
4017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور