رشد ۶۱ درصدی صادرات كفش در سال ۹۷

رشد ۶۱ درصدی صادرات كفش در سال ۹۷ شمال صنعت: مدیركل دفتر صنایع نساجی و پوشاك وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از آغاز راه اندازی دو شهرك تخصصی در بخش صنعت كفش در قم و آذربایجان شرقی و همین طور برنامه ریزی برای تامین منابع تاسیس شهرك تخصصی در شهر تبریز آگاهی داد و اعلام نمود ك هم اكنون واردات پوست سنگین از خیلی از كشورها مجاز شده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، امروز (دوشنبه) مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین المللی كیف، كفش، چرم و صنایع وابسته با حضور سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، مدیركل دفتر صنایع نساجی و پوشاك وزارت صمت، بعضی از نمایندگان مجلس، تعدادی از تولیدكنندگان صنایع چرم، كیف و كفش و تعدادی از میهمانان از كشورهای ایتالیا، روسیه و عراق در محل نمایشگاه بین المللی تهران انجام شد.
در این مراسم افسانه محرابی - مدیركل دفتر صنایع نساجی و پوشاك وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) - سال قبل را سال سختی برای تولیدكنندگان توصیف كرد و اظهار داشت: با وجود افزایش نرخ ارز، مشكلات تامین مواد اولیه و كاهش نقدینگی در سال قبل شاهد رشد تولید و صادرات كفش بودیم.
وی ادامه داد: میزان صادرات در سال ۱۳۹۶ معادله ۹۲ میلیون دلار و در سال قبل حدود ۱۱۵ میلیون دلار بوده كه نشان دهنده رشد ۲۵ درصدی ارزش صادرات در صنعت كفش است.
این مقام مسئول همین طور از افزایش ۶۱ درصدی وزن صادرات كفش در سال قبل نسبت به سال ۱۳۹۶ آگاهی داد و ابراز امیدواری كرد كه صنعت كفش به سمت تولیدات رقابت پذیر و صادرات محور حركت نماید.
محرابی با اشاره به تاثیر ممنوعیت واردات كفش بر بهبود كار تولیدكنندگان كه از تاریخ سی ویكم خرداد سال قبل اعمال شد، از افزایش ظرفیت ۶۰ میلیون زوج كفش امسال آگاهی داد.
او همینطور با اشاره به اهمیت تاسیس شهرك های تخصصی صنعت كفش، اشاره كرد: حدود ۹۵ درصد واحدهای تولید كفش و صنایع چرم، كوچك و متوسط هستند كه باید در راستایی كاهش قیمت تمام شده، ارتقا كیفی و صادرات ساماندهی شوند.
بگفته مدیركل دفتر صنایع نساجی و پوشاك وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) هم اكنون راه اندازی دو شهرك تخصصی در بخش صنعت كفش در قم و آذربایجان شرقی شروع شده و منابع تاسیس شهرك تخصصی در شهر تبریز نیز مقرر است از محل تسهیلات صندوق روستایی تامین گردد.

واردات پوست سنگین از خیلی از كشورها مجاز شد
محرابی در ادامه وضعیت تامین پوست سبك در كشور را خوب توصیف كرد و اظهار داشت: ایران در بخش پوست گوسفندی رتبه ۴ و در بخش پوست بزی رتبه ۷ را دارد، اما برای تامین پوست گاوی به واردات نیاز داریم كه در این زمینه جلسات مختلفی با سازمان دامپزشكی كشور برگزار شده است و هم اكنون واردات پوست سنگین از خیلی از كشورها مجاز شده است.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، خرداد ماه امسال نایب رییس انجمن صنایع چرم ایران با اشاره به جاری بودن گفت وگوهایی بین این انجمن و سازمان دامپزشكی كشور، استانداردهای این سازمان در زمینه واردات پوست را غیرمنطقی خوانده و گفته بود كه هنوز تصمیم نهایی درباره واردات پوست از كشورهای همسایه اتخاذ نشده و سختگیری های سازمان دامپزشكی در زمینه اجازه واردات پوست به كشور سبب شده كه پوست كشورهای عراق، آذربایجان و ارمنستان به كشورهای دیگر صادر شود.
منبع:

1398/07/29
23:17:42
5.0 / 5
4310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور