معاون اول رییس جمهور؛

رشد اقتصادی مثبت خواهد شد، بخش خصوصی وطن دوست پای كشور ایستاد

رشد اقتصادی مثبت خواهد شد، بخش خصوصی وطن دوست پای كشور ایستاد به گزارش شمال صنعت معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه شاخصه های اقتصادی به سمت رشد مثبت هستند، اظهار داشت: بخش خصوصی ملی، وطن دوست و متدین پای كشور ایستاده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، سخنرانی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، در مراسم روز ملی استاندارد شروع شد.
اسحاق جهانگیری در این مراسم با اشاره به اینكه شرایط اقتصادی كشور باوجود تحریم های شدید آمریكا و به قول آمریكایی ها یك جنگ تمام عیار اقتصادی ضد ایران است، الان به سمت ثبات پیش رفته و وضعیت اقتصادی به سمت بهتر شدن حركت كرده است.
معاون اول رئیس جمهور تصریح كرد: شاخصهای كلان اقتصادی نوید بهبود را می دهد و گزارشاتی كه از تك تك بنگاه های اقتصادی وصول شده آنرا تأیید می كند.
وی خاطرنشان كرد: بنگاه های مشكل دار و شرایط سخت تحریم البته همچنان وجود دارند اما دشمنان فكر می كردند كه با این حركات، اقتصاد ایران را گرفتار فروپاشی كرده و به سمت متلاشی شدن پیش می رود. به صورتی كه مردم ایران نتوانند جشن ۴۰ سالگی انقلاب را برپا كنند.
وی اضافه كرد: خوشبختانه از این دوران سخت عبور كرده و اقتصاد ایران به سمت ایجاد شغل، تولید و رونق پیش می رود.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه رشد اقتصادی مثبت خواهد شد، اظهار داشت: نرخ تورم به سمت كنترل شدن حركت می كند و بورس هم از رشد مناسبی برخوردار می باشد. ضمن اینكه شاخصه های اقتصادی رشد جهشی را نشان داده كه در آینده نمودار خواهد شد و البته همه اینها به علت آن است كه بخش خصوصی ملی وطن دوست و متدین پای كشور ایستاده و سربازان خط مقدم فعالیت خویش را به خوبی انجام می دهند.
جهانگیری خاطرنشان كرد: تصور من بر این است كه می توانیم شرایط بهتری را ترسیم نماییم كه پیام آن به فعالان اقتصادی این است كه هرچه محیط بین الملی حاكم بر اقتصاد كشور به سمت باثبات شدن پیش برود، می توانیم با تعامل كار خویش را جلو ببریم.
وی اضافه كرد: منطقه خاورمیانه با مسائل جدی روبرو است و امروز درگیر مسائلی شده است كه می تواند یك ذره غفلت درآنها به یك مساله خطرناك منجر شود پس باید با تدبیر حركت كرد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه مسؤلان سیاسی كشور كاملاً در این بخش نظارت داشته و كنترل های لازم را صورت میدهند تا هم در منطقه اتفاقی رخ ندهد و هم در سطح بین المللی فشار بر اقتصاد كشور كاهش پیدا كند، تصریح كرد: امیدواریم به نقطه مطلوب برسیم.
معاون اول رئیس جمهور افزود: گاهی تصور می شود كه چون در دوران تحریم هستیم همه چیز به صورت طبیعی پیش می رود، در حالیكه احساس وظیفه یك نكته مهم می باشد و اگر دشمنان بخواهند برای ایران ایجاد محدودیت كنند، فعالان اقتصادی باید با تمام توان وارد میدان شده و به این تهدیدها توجهی نكنند به این معنا كه باید دشمنان را از صحنه كنار گذاشت، نه اینكه از صحنه كنار رفت.
جهانگیری با اشاره به اینكه استاندارد در شرایط تحریم كمك شایانی را به تولید كیفی خواهد كرد، اظهار داشت: برخی در چنین شرایطی به مسائل استاندارد توجه نمی كنند، در حالیكه با عنایت به دستاوردهای این سازمان، راه طولانی سپری شده تا به این جایگاه رسیده ایم.

1398/07/17
14:25:00
5.0 / 5
4690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور