چه بلایی بر سر ارزش یوان خواهد آمد؟

چه بلایی بر سر ارزش یوان خواهد آمد؟ به گزارش شمال صنعت كارشناسان انتظار دارند ارزش یوان امسال به كمترین سطح خود در طول یك دهه اخیر برسد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از رویترز، افزایش تنش های بین آمریكا و چین به دیگر مشكلات اقتصادی اژدهای زرد دامن زده است و رشد اقتصادی چین به یكی از كمترین سطوح خود در طول سه دهه اخیر رسیده است. در شرایطی كه دولت این كشور وعده داده است اقدامات لازم را برای بازگشت رشد اقتصادی به سطوح نیرومند سال های قبل فراهم خواهد كرد، چشم انداز اقتصادی چین چندان روشن نیست.
از زمانی كه واشنگتن، چین را در لیست كشورهای دستكاری كننده نرخ ارز قرار داد، ارزش یوان در مقابل دلار دو درصد افت كرده است و بانك مركزی چین هم نرخ برابری ۷ یوان به ازای هر دلار را هدف گذاری كرده است.
میشل اوری - مدیر مركز تحقیقات بازارهای مالی در بانك "روبو بانك" اظهار داشت: یوان حالا توسط بانك مركزی در سطح فعلی حفظ شده است اما جنگ تجاری احیانا بدتر خواهد شد. این مسئله سبب افزایش فشارها بر روی یوان خواهد شد و اگر این اتفاق بیافتد، خبر بدی برای تمامی ارزهای نوظهور خواهد بود.
در نظرسنجی رویترز از ۶۰ كارشناس ارزی، ۳۱ نفر معتقدند كه ارزش یوان تا آخر سال بیشتر از میزان فعلی كاهش خواهد یافت و ۲۹ نفر هم معتقد بوده اند كه ارزش یوان در محدوده ۷.۱۵ حفظ خواهد شد.
مارتین راسموسن- كارشناس مسائل چین در موسسه " كپیتال اونومیكس" - اظهار داشت: فكر می كنم نشانه هایی وجود دارد كه ما را به رسیدن به یك توافق تجاری محدود امیدوار كند. اگر مسائل مربوط به مالكیت معنوی حل شود، تاثیر مثبتی بر روی نرخ برابری یوان در مقابل دلار خواهد داشت.
به نظر می آید با عنایت به تصمیم احتمالی واشنگتن برای محدود كردن جریان سرمایه ورودی به چین، طرف چینی مجبور به اتخاذ رویكرد سخت گیرانه تر متقابل ضد سرمایه گذاری چینی ها در آمریكا خواهد شد. البته به قول میشل اوری، طرف چینی در این زمینه با محدودیت های بیشتری مواجه است؛ آنها باید اقدامات متقابل لازم را انجام دهند اما محدودیت هایی در پیشگیری از خروج سرمایه خواهند داشت.
منبع:

1398/07/12
14:12:25
5.0 / 5
4260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور