رئیس سازمان ملی استاندارد خبر داد

كیفیت بنزین هیچ مشكلی ندارد، جلوگیری از ورود ۲۰محموله به كشور

كیفیت بنزین هیچ مشكلی ندارد، جلوگیری از ورود ۲۰محموله به كشور به گزارش شمال صنعت رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: كیفیت بنزین هیچ مشكلی ندارد و گزارش های سازمان ملی استاندارد و وزارت نفت صحت آزمایش ها را تأیید می كند.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، نیره پیروزبخت امروز سه شنبه ۹ مهر ۹۸ در نشست خبری خود با خبرنگاران اظهار داشت: مطابق با قانون هوای پاك، مسئولیت سنجش كیفیت بنزین با سازمان حفاظت محیط زیست است و سازمان ملی استاندارد بر طبق قانون بعنوان همكار وارد فرآیند سنجش كیفیت بنزین می شود.
كیفیت بنزین مورد تائید است
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: این همكاری در چارچوب قانون وجود دارد ولی بر طبق تقسیم كار، سازمان محیط زیست باید مرجعیت تأیید كیفیت بنزین را اعلام نماید.
به گفته وی، سازمان ملی استاندارد هنوز اطلاعات انتشار یافته از طرف برخی آزمایشگاه ها در مورد عدم وجود كیفیت بنزین را دریافت نكرده چونكه تنها سه آزمایشگاه مورد تأیید ما است. به این معنا كه پژوهشگاه استاندارد متعلق به سازمان ملی استاندارد، آزمایشگاه ما در استان هرمزگان و آزمایشگاه در رابطه با پژوهشگاه صنعت نفت كار كنترل و پایش كیفیت بنزین را انجام می دهند.
پیروز بخت اشاره كرد: نباید فراموش كرد كه نحوه برگزاری آزمون نمونه برداری، خود نمونه و ظرف نمونه برداری در نمره آزمون كیفیت بنزین بسیار موثر است و باید همه شرایط را لحاظ كرد تا بتوان به صورت قاطعانه اظهار داشت كه كیفیت بنزین مورد تأیید بوده یا نه.
وی اضافه كرد: در مورد بنزین حق را به وزیر نفت می دهم چونكه هر از چند گاهی سوژه عدم كیفیت بنزین مطرح می شود در صورتیكه سازمان ملی استاندارد ایران كاملاً تلاش نموده تا كیفیت بنزین را منطبق با استانداردها مورد سنجش قرار دهد و خود ما یكی از منتقدان كیفیت بنزین در سال ۹۲ بودیم. ضمن اینكه هوای تهران نیز بهتر شدن كیفیت بنزین را تأیید می كند.
ماجرای اختلاط گندم چه بود؟
پیروزبخت در ادامه با اشاره به اینكه بر اساس استانداردهای ملی، تولیدات داخلی و واردات را كنترل می نماییم، گفت: واردات را به جهت مقررات خاص خود پیش خواهیم برد ولی اختلاف بر طبق ضوابط فنی با وزارت جهاد كشاورزی در حوزه اختلاط گندم وجود دارد كه منجر به گله مندی دست اندركاران شده است.
رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: تابحال تغییری در استانداردهای در رابطه با اختلاط گندم رخ نداده و البته باید الك دو در ۲۰ برای گندم استفاده گردد. این درشرایطی است كه در استانداردهای جدید كدكس بین المللی غذایی و كشاورزی، این استانداردها سخت گیرانه تر شده است.
وی همین طور خبر داد: سازمان ملی استاندارد با تمركز بر كیفیت محموله های وارداتی، طی ماههای گذشته از واردات ۲۰ محموله وارداتی به كشور كه عموما مواد غذایی بود، جلوگیری كرده است.
استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران درباب استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی، با اشاره به اینكه مطابق مصوبه شورای عالی استاندارد در ۲۶ اسفند پارسال، مقرر شد این سازمان برنامه های خودروسازان در زمینه این استانداردها را دریافت كند، اظهار داشت: مقرر است تا همراه با برنامه های وزارت صنعت، گزارشی برای شورای عالی استاندارد تنظیم شود.
وی افزود: این شورا تا یك ماه آینده تشكیل جلسه خواهد داد و بعد از آن مطابق تصمیم شورا مشخص خواهد شد كه چه خودرو یا خودروهایی باید از چرخه تولید حذف شوند؛ اما از آنجایی كه به سبب تحریم ها، مشكلاتی در تهیه برخی مواد و قطعات و اجرای برخی استانداردها وجود دارد، چرخه خروج خودرو ها از خط تولید نیز به تدریج اتفاق خواهد افتاد.
پیروزبخت اظهار داشت: مطابق آمارها، خطای انسانی ۷۰ درصد دلیل تصادفات رانندگی را تشكیل می دهد، ۲۳ درصد سهم استاندارد نبودن جاده ها است و تنها هفت درصد به استاندارد نبودن خودرو ها بر می گردد؛ بر این اساس ابتدا باید در زمینه رانندگی افراد فرهنگ سازی شود؛ ضمن اینكه در كمیسیون ایمنی راه ها، مدام روی سوژه استاندارد جاده ها بحث می شود و مسئولیت آن با وزارت راه و شهرسازی است، استانداردهایی در این زمینه تدوین شده، وزرات راه ملزم به رعایت آنهاست و سازمان استاندارد هم نظارت عالی بر رعایت آنها دارد.


منبع:

1398/07/09
14:24:25
5.0 / 5
4608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور