صادرات میكرو ارگانیسم های ساخت ایران به چند كشور

صادرات میكرو ارگانیسم های ساخت ایران به چند كشور به گزارش شمال صنعت یك شركت دانش بنیان كه نخستین و تنها تولیدكننده مكمل های غذایی تولید شده از میكروارگانیسم های مفید می باشد، موفق شد برای نخستین بار این محصولات را به چند كشور صادر كند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مریم تاج آبادی ابراهیمی، مدیر عامل این شركت دانش بنیان با بیان این كه فرآیند استخراج و عمل آوری این میكروب های مفید از منابعی مانند میوه و لبنیات برای نخستین بار بومی سازی شد، اظهار داشت: شركت ما نخستین واحد صنعتی تولیدكننده پروبیوتیك در كشور است كه با هدف تولید میكروارگانیسم های كاربردی در صنایع غذایی و فرآورده های بیولوژیك تاسیس شد. این شركت با ظرفیت سالیانه بالغ بر ۷۰۰۰ تن، انواع محصولات مانند استارترهای لبنی، پروبیوتیك های انسانی (غذایی و مكمل های دارویی)، انواع پروبیوتیك های دام، طیور و آبزیان، فرآورده های بیولوژیك و سایر محصولات میكروبی را تولید و به بازار عرضه می كند. مكمل های تولیدشده از میكروارگانیسم های تولید ده در شركت كاربردهای گوناگونی همچون درمان مشكلات گوارشی و كمك به تعدیل سیستم ایمنی بدن دارند.
وی ادامه داد: ما نخستین تولیدكننده پروبیوتیك های حوزه دام، طیور و آبزیان با مجوز سازمان دامپزشكی در منطقه هستیم. خیلی از این محصولات هم اكنون به عراق و دیگر كشورهای منطقه صادر می شود. همینطور موفق شدیم برای نخستین بار جهت پیشگیری از بیماری آبزیان، از این میكروارگانیسم ها واكسن تولید نماییم. علاوه بر این توانستیم تنها تولیدكننده بایودیابت در كشور باشیم كه بعنوان مكمل در درمان بیماران دیابتی موثر است. تقریباً تمام محصولات ما ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزان تر از محصولات وارداتی عرضه می شود و در كشور، تنها رقیب ما واردكننده ها هستند.
تاج آبادی اضافه كرد: در عرصه مكمل های پروبیوتیك دام و طیور و آبزیان قریب ۷۰ درصد بازار را در اختیار داریم و ۳۰ درصد بقیه در اختیار واردكنندگان قرار دارد. برای نخستین بار موفق شدیم كه محصولاتمان را به كشورهای مختلفی مانند عراق، آذربایجان و لبنان صادر نماییم. در آینده هم می خواهیم شعاع صادراتی خویش را توسعه بخشیم و كشورهای بیشتری را به مقاصد صادراتی شركت اضافه نماییم.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان خاطرنشان كرد: به جهت اینكه همواره پویایی در تولید را حفظ نماییم و ابتكار عمل را در دست داشته باشیم، شتاب دهنده لاكتوویژن را تاسیس كرده ایم و در آن از صاحبان فكر و ایده، متخصصین و مهندسان جوان زیست فناوری دعوت كرده ایم تا افكار و طرح های خویش را با شركت ما در بین بگذارند و در صورت وجود بستر مناسب این افكار و ایده ها را تجاری سازی خواهیم كرد.
1398/07/06
22:57:42
5.0 / 5
4645
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور