بازگشت باردیگر شاخص بورس به كانال ۳۰۰ هزار واحدی

بازگشت باردیگر شاخص بورس به كانال ۳۰۰ هزار واحدی شمال صنعت: فعالان بازار سرمایه امروز شاهد بازگشت شاخص به كانال 300 هزار واحدی بودند، امروز در خیلی از سهم ها تقاضا بر عرضه غلبه كرد و بعضی از سهم ها صف های خرید را تجربه كردند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، امروز بار دیگر شاخص كل بورس اوراق بهادار تهران با رشد مواجه گردید و توانست بار دیگر كانال ۳۰۰ هزار واحدی را پشت سر بگذارد. بدین ترتیب شاخص اصلی ۴۳۹۰ واحد رشد تا عدد ۳۰۲ هزار و ۱۰۳ واحدی بالا رفت.
شاخص كل هم وزن نیز با رشد ۲۰۵۸ واحدی تا رقم ۸۷ هزار و ۸۵۲ واحدی بالا رفت. شاخص آزاد شناور نیز با ۵۹۲۶ واحد رشد توانست تا رقم ۳۴۸ هزار و ۵۹۹ بالا رود.
شاخص بازار اول و دوم نیز هر كدام به ترتیب ۲۸۲۴ و ۱۰۵۷۳ واحد رشد كردند.
امروز ملی صنایع مس ایران، فولاد مباركه اصفهان، پتروشیمی جم هر كدام به ترتیب با ۴۲۲، ۲۳۴ و ۲۳۲ واحد به رشد فاكتورهای بازار كمك كردند در عین حال نماد شركت های فولاد خوزستان، مخابرات ایران و بانك تجارت ۱۲۹، ۵۲ و ۳۶ واحد در افت فاكتورهای بازار تاثیر گذار بودند.
در فرابورس ایران ۱۵۱ سهم با افزایش قیمت و ۵۱ سهم با افت قیمت مواجه گشتند همین طور در بورس تهران ۲۹۲ سهم با رشد و ۶۶ سهم با افت قیمت رو به رو بودند.
امروز در بیشتر گروه ها شدت تقاضا بیشتر از عرضه بود و گروه های شیمیایی، بانكی ها و خودرو بیشترین ارزش معاملات را شاهد بودند.
ارزش كل معاملات بورس تهران به رقم ۲۲۸۱ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از ۵ میلیارد سهم و اوراق مالی بود همین طور تعداد معاملات به عدد ۴۱۷ هزار نوبت رسید.
در فرابورس ایران آیفكس ۶۴ واحد رشد كرد و تا عدد ۴۰۱۷ واحدی افزایش پیدا كرد. ارزش معاملات فرابورس ایران ۸۶۰ میلیارد تومان شد و حجم معاملات رقم یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون سهم را پشت سر گذاشت.
منبع:

1398/06/31
15:14:04
5.0 / 5
4287
تگهای خبر: ارز , بورس , پتروشیمی , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور